سرمایه گذاری در اتریوم یا اتر (Ethereum)

ارزهای دیجیتال در حال انفجارند! علاوه بر بیتکوین، هر روز ارزهای بیشتری عرضه می شوند که میتوان با معامله آن ها سود کسب کرد. به عنوان مثال، یکی از ارزهای دیجیتال موفق این روزهای بازار، اتریوم (Ethereum) است. در این مقاله خواهید خواند که چگونه میتوان در اتریوم سرمایه گذاری کرد و چه چیزی اتریوم را از بقیه ارزهای دیجیتال مثل بیتکوین متفاوت میکند.

چگونه می توان  Ethereum را خریداری کرد؟

آیا می‌خواهید بدانید چگونه می‌توان سهام Ethereum را خریداری کرد؟ مرور زیر به شما نشان می‌دهد که از چه کارگزارانی می‌توانید برای سرمایه‌گذاری در سهام Ethereum استفاده کنید:

کارگزارانمزایاثبت نام
بهترین کارگزار برای خرید ارزهای دیجیتال مانند Ethereum.
در اولین خرید خود تا سقف 1000 یورو Ethereum هیچ هزینه تراکنشی پرداخت نمی کنید.
گسترده ترین طیف ارزهای دیجیتال + ارزان!
82 درصد از حساب‌های سرمایه‌گذار خرد هنگام معامله CFD با این ارائه‌دهنده ضرر می‌کنند.

کجا و چگونه میتوان در اتریوم (Ethereum) سرمایه گذاری کرد؟

هنگام سرمایه گذاری در اتریوم، دو گزینه پیش روی شماست. میتوانید به معامله فعال بر روی تغییر قیمت اتریوم بپردازید. به این روش سرمایه گذاری، معامله می گوییم. همچنین می توانید اتریوم را برای بلند مدت خریداری کنید. در این بخش، به هر دو روش خواهیم پرداخت.

معامله اتریوم (Ethereum): سرمایه گذاری کوتاه مدت

اگر میخواهید از تغییرات قیمت سود ببرید، یکی از گزینه های شما، سرمایه گذاری بر نوسانات قیمت است. قیمت اتریوم نوسانات بسیار زیادی دارد و شما به عنوان سرمایه گذار میتوانید از آن بهره ببرید. واضح است که هنگام افزایش قیمت اتریوم، سود کسب خواهید کرد، اما آیا میدانستید که میتوانید از افت قیمت اتریوم هم سود کسب کنید؟ افت قیمت مکررا اتفاق می افتد و شما میتوانید با پیش فروش (Short) در یک کارگزاری، از این تغییرات قیمت سود ببرید. البته، ترید یا معامله فعال ارز دیجیتال، ریسک زیادی به همراه دارد و می‌تواند باعث زیان مالی به بار آورد.

از کارگزاری های خوبی که میتوان به معامله CFD پرداخت، Plus500 است. میتوانید در Plus500 یک حساب کاربری آزمایشی بسازید و تمام امکانات آن را رایگان امتحان کنید. با استفاده از وب سایت Plus500، میتوانید سهام های CFD را با یک کلیک، بخرید یا بفروشید. بر روی لینک زیر کلیک کنید تا CFD اتریوم را در Plus500 معامله کنید:

٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.

معامله_اتریوم_Plus500

خرید اتریوم برای بلند مدت

درست مانند بیتکوین، قیمت اتریوم نیز افزایش زیادی داشته است. اگر در زمان عرضه اولیه اتریوم، آن را خریده بودید، الان میلیونر شده بودید. درواقع قیمت آن دو برابر شده است! اما هنوز هم، این ارز، پتانسیل زیادی در طولانی مدت دارد. در ادامه به این خواهیم پرداخت که چه چیزی اتریوم را منحصر به فرد میکند، و همین خصوصیات منحصر به فرد، باعث افزایش قیمت اتریوم خواهد شد.

اما باید اتریوم را در زمان مناسب خریداری کنید. به همین دلیل نباید چشم بسته به یک وبسایت بروید و اتریوم بخرید. قیمت اتریوم نوسان زیادی دارد و قبل از خرید باید تحلیل خوبی از روند قیمت آن کنید. درست مثل سرمایه گذاری های سنتی، باید برای سرمایه گذاری در اتریوم برنامه داشته باشید تا بتوانید سود خوبی کسب کنید!

اما بهترین جا برای خرید اتریوم کجاست؟ یک کارگزاری خوب و بین المللی برای خرید اتریوم، Freedom24 است. با افتتاح حساب کاربری در وبسایت Freedom24، میتوانید مستقیما شروع به خرید و فروش این ارز دیجیتال کنید. از لینک زیر، یک حساب کاربری رایگان در Freedom24 افتتاح کنید:

سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به Freedom24.com/trading/fees مراجعه کنید.سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به Freedom24.com/trading/fees مراجعه کنید.

خرید_اتریوم_Freedom24

اتریوم (Ethereum) چیست؟ بیشتر از یک ارز…

افرادی که فکر میکنند اتریوم صرفا یک ارز دیجیتال است، اشتباه میکنند! اتریوم بیشتر از یک ارز است. نکته خاص اتریوم به عنوان یک ارز دیجیتال این است که میتوان آن را برای اهداف خاصی برنامه ریزی کرد.

هم اتریوم و هم بیتکوین، از تکنولوژی بلاکچین (Blockchain) استفاده میکنند. اتریوم، امکان اجرای نرم افزار ها را در محیط ابری دارد. این نرم افزار ها را میتوان از سوء استفاده مصون نگاه داشت. به همین دلیل، میتوان از اتریوم برای نوشتن قرارداد، به شیوه ای امن و هوشمند استفاده کرد.

در حال حاضر، این قابلیت یک شرایط ایده آل محسوب میشود. اما روزی فرا خواهد رسید که وکلا برای قرارداد های خود با مشتریانشان، از تکنولوژی اتریوم استفاده کنند. به همین دلیل، اتریوم شانس برابری در مقابل بیتکوین در آینده خواهد داشت و این خبر خوبی برای سرمایه گذاران اتریوم است. آیا فکر میکنید سرمایه گذاری در اتریوم در حال حاضر ایده خوبی است؟

سرمایه_گذاری_در_اتریوم

مزایای سرمایه گذاری در اتریوم چیست؟

با سرمایه گذاری نکردن همه پولتان در بیتکوین، ریسک کیف پول الکترونیکی خود را پایین می آورید. از آنجایی که اتریوم (Ethereum) یک ارز شناخته شده در جهان است، سرمایه گذاران وقتی اخبار مثبتی درباره اتریوم منتشر میشود، از سرمایه گذاری در آن دریغ نخواهند کرد. همین باعث میشود که معامله اتریوم سودمند باشد.

مزیت دیگر اتریوم این است که این ارز دیجیتال، بسیار انعطاف پذیر است. برای مثال، میتوان از ارزهای دیجیتال دیگر، در بلاکچین اتریوم استفاده کرد. تنها عیب این قابلیت این است که ممکن است سرعت سیستم اتریوم را پایین آورد.

امکانات جانبی اتریوم، مزیت دیگر این ارز نسبت به بیتکوین است. بعضی اعتقاد دارند، به لطف وجود بیتکوین، دیگر نیازی به وکلا یا دفاتر اسناد رسمی در آینده نخواهیم داشت. هر چند که هنوز به این نقطه نرسیده ایم، اما احتمال زیادی وجود دارد که اتریوم در آینده نقش بیشتری را در زندگی ما ایفا کند.

ریسک های سرمایه گذاری در اتریوم چیست؟

درست مثل ارزهای دیجیتال دیگر، اتریوم بسیار نوسان قیمتی دارد. شما ممکن است به راحتی ده درصد از پولتان را در یک روز از دست بدهید. به همین دلیل سرمایه گذاری در اتریوم، اعصاب فولادین میخواهد. همچنین بسیار مهم است که قبل از سرمایه گذاری، برنامه ریزی مشخصی داشته باشید. سرمایه گذارانی که به راحتی وحشت میکنند باید از سرمایه گذاری در اتریوم اجتناب کنند.

ریسک دیگر اتریوم، رقابت شدید است. اتریوم، این روز ها ارز بزرگی محسوب میشود چرا که از اولین ارز هایی بود که با قابلیت های مشخص ارائه شد. جایگزین های بهتری نیز برای اتریوم وجود دارد و ممکن است در آینده هر یک جایگزین اتریوم شود. به همین دلیل، هنگام سرمایه گذاری در اتریوم، باید حواستان به رقبای این ارز نیز باشد.

سرمایه_گذاری_اتریوم

چه چیزی اتریوم را منحصر به فرد میکند؟

اگر سعی دارید که اتریوم را با بیتکوین مقایسه کنید، دارید اشتباه میکنید. درست است که هر دوی آن ها ارز دیجیتال هستند، اما تفاوت های بزرگی بین آن ها وجود دارد. از مزیت های اتریوم این است که استفاده آن در پروژه ها بسیار آسان تر است. از بیتکوین و لایت کوین میتوانید صرفا به عنوان ارز استفاده کنید، اما تقریبا هر کاری را میتوان با اتریوم انجام داد.

برای مثال، آیا میدانستید که میتوانید با اتریوم، سهام عرضه کنید یا حتی یک سیستم سیاسی تعریف کنید؟ همچنین، اتریوم برای نوشتن قرارداد ها بسیار موثر است. در واقع، اتریوم غیر قابل تغییر است، در نتیجه قرارداد هایی که با اتریوم نوشته میشوند قابلیت تغییر ندارند. حتی برنامه نویسان اتریوم نیز، نمی توانند قرارداد های نوشته شده را تغییر دهند. به همین دلیل، اتریوم در برابر هکر ها و خرابکار ها، ایمنی خوبی دارد. همین پتانسیل می تواند در آینده، به افزایش قیمت اتریوم منجر شود.

استراتژی سرمایه گذاری در اتریوم (Ethereum)

میتوانید شانسی اقدام به خرید اتریوم کنید. اما این روش درستی برای خرید این ارز دیجیتال نیست. در کل، سه راه برای سرمایه گذاری در اتریوم وجود دارد:

  • خرید اتریوم برای بلند مدت
  • سرمایه گذاری در افزایش قیمت
  • سرمایه گذاری در کاهش قیمت

هنگامی که میخواهید برای بلند مدت در اتریوم سرمایه گذاری کنید، بسیار مهم است که کل بازار ارزهای دیجیتال را تحلیل و بررسی کنید. معمولا قیمت اتریوم همراه با دیگر ارز ها تغییر میکند.

به علاوه، باید اخبار پیرامون اتریوم را نیز دنبال کنید. آیا ارزی دیگر، در حال گرفتن جایگاه اتریوم است؟ پس شاید بهتر باشد که خرید اتریوم را به تعویق بیندازید. اگر قصد خرید قطعی اتریوم را دارید، باید زمان درست برای ورود به بازار را انتخاب کنید. در مجموع، زمان درست خرید اتریوم، در کف قیمت است.

استراتژی دیگر، سرمایه گذاری بر روی تغییرات قیمتی به وسیله CFD است. برای مثال، میتوانید با آنالیز تکنیکال، لحظه درست معامله اتریوم را پیشبینی کنید. یا اینکه میتوانید با تحلیل اخبار، زمان خرید و فروش خود را مشخص کنید. هر استراتژی سرمایه گذاری که انتخاب میکنید، باید ریسک های موجود را به درستی مدیریت کنید. برای مثال، میتوانید حد ضرر یا Stop loss در قیمتی مشخص تعریف کنید.

نرخ معامله اتریوم (Ethereum)

البته بسیار مهم است که نگاهی به قیمت اخیر اتریوم بیندازید. در پایین، قیمت اتریوم را مشاهده میکنید. همچنین میتوانید با استفاده از دکمه های خرید و فروش، به معامله CFD اتریوم بپردازید.

نویسنده

الکس Avatar
در باره

وقتی 16 ساله بودم، مخفیانه اولین سهامم را خریدم. از آن "لحظه افتخار" من بیش از 10 سال است که trade.info را مدیریت می کنم. هدف من آموزش مردم در مورد آزادی مالی است. پس از تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی و روانشناسی، تصمیم گرفتم تمام وقت خود را برای توسعه این وب سایت بگذارم. از آنجایی که عاشق سفر هستم، از سرتاسر دنیا کار می کنم. برای مطالعه بیشتر درباره smartinvesting.info اینجا را کلیک کنید! از گذاشتن نظر زیر این مقاله دریغ نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *