چگونه میتوان سهام شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) را خریداری کرد؟

شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) یکی از بزرگترین شرکت های سازنده بازی های کامپیوتری است. روزانه، تعداد طرفداران بازی های کامپیوتری بیشتر میشود. درآمد سالیانه این صنعت، بیش از 160 میلیارد دلار است! با خرید سهام Activision Blizzard میتوانید از این بازار سود کسب کنید. اما چگونه میتوان در سهام این شرکت سرمایه گذاری کرد؟ حوزه فعالیت های این شرکت چیست؟ در این مقاله، به تمامی این موارد خواهیم پرداخت.

چگونه سهام اکتیویژن بلیزارد را خریداری کنیم؟

آیا می‌خواهید بدانید چگونه می‌توان سهام اکتیویژن بلیزارد را خریداری کرد؟ مرور زیر به شما نشان می‌دهد که از چه کارگزارانی می‌توانید برای سرمایه‌گذاری در سهام اکتیویژن بلیزارد استفاده کنید:

کارگزارانمزایاثبت نام

قیمت سهام اکتیویژن بلیزارد چقدر است؟

آیا کنجکاو هستید که قیمت سهام اکتیویژن بلیزارد چگونه است؟ در نمودار زیر، می‌توانید ببینید که سهم اکتیویژن بلیزارد در دوره گذشته چگونه عمل کرده است. شما می‌توانید از دکمه‌ها برای باز کردن یک موقعیت معاملاتی در شرکت استفاده کنید.

جزئیات شرکت اکتیویژن بلیزارد

در زیر می‌توانید جزئیات کلیدی شرکت اکتیویژن بلیزارد را پیدا کنید.

تحلیل اکتیویژن بلیزارد

قبل از تصمیم‌گیری برای خرید یا فروش سهام اکتیویژن بلیزارد مهم است که ابتدا سهام را تجزیه و تحلیل کنید. مرور زیر به شما نشان می‌دهد که سهم اکتیویژن بلیزارد در دوره گذشته چگونه توسعه یافته است.

قیمت‌های سهام اکتیویژن بلیزارد در ۵ روز گذشته

در جدول زیر، می‌توانید قیمت‌های سهام اکتیویژن بلیزارد را برای ۵ روز گذشته مشاهده کنید:

قیمت سهم اکتیویژن بلیزارد در 2024 چه تغییری خواهد کرد؟

آیا کنجکاو هستید که تحلیلگران چه فکر می‌کنند اکتیویژن بلیزارد در 2024 و سال‌های آینده چه کاری انجام خواهد داد؟ با استفاده از داده‌های Alpha Vantage، ما پیش‌بینی‌های تحلیلگران را ترکیب کرده‌ایم. به یاد داشته باشید که این عدد فقط یک پیش‌بینی در مورد حرکات قیمت سهام اکتیویژن بلیزارد است و این پیش‌بینی لزوماً باید به حقیقت بپیوندد. همیشه تحقیقات خود را انجام دهید!

نکاتی برای سرمایه گذاری در شرکت اکتیویژن

یکی از مزایای شرکت Activision Blizzard این است که بازی های کامپیوتری زمان مشخصی برای فروش ندارند. حتی در زمان بحران اقتصادی نیز، افراد بازی های کامپیوتری را کنار نمی گذارند. حتی در زمانی که افراد تحت فشار باشند، زمان بیشتری را به بازی کردن سپری خواهند کرد. در زمان همه گیری کرونا نیز، افراد زمان بیشتری را در خانه سپری می کردند و در نتیجه، احتمال روی آوردن افراد به بازی های کامپیوتری نیز بیشتر بود.

سهامی مثل سهام اکتیویژن، میتواند دستخوش تغییرات زیادی شود. هنگامی که بازی جدیدی عرضه میشود و فروش خوبی دارد، سهام این شرکت نیز، افزایش قیمت خواهد داشت. به همین دلیل، هنگامی که قصد سرمایه گذاری در این شرکت را دارید، باید حواستان به پروژه های شرکت نیز باشد. آیا بازی های Activision Blizzard فروش بهتری نسبت به رقبا دارند؟ پس قطعا خرید سهام این شرکت، کاری منطقی است.

خرید سهام اکتیویژن

شرکت اکتیویژن در چه زمینه ای فعالیت میکند؟

در سال 1979، شرکت آمریکایی Activision تاسیس شد. این شرکت در زمان کمی، توانست از رقبا جلو بزند. چرا؟ چون این شرکت، اولین شرکت مستقل توسعه نرم افزار بود. اکتیویژن بازی های پرطرفداری ارائه میکرد. با تمرکز بر بازی هایی مثل Game of Duty، این شرکت توانست درآمد خوبی برای خود فراهم کند.

تاسیس اکتیویژن

چند کارمند از شرکت آتاری (Atari)، شرکت اکتیویژن را در سال 1979 تاسیس کردند. این شرکت، در ابتدا بازی هایی برای دستگاه Atari-2600 میساخت. اما آتاری میخواست بازار را به طور انحصاری در اختیار خود داشته باشد. به همین دلیل از شرکت اکتیویژن شکایت کرد اما دادگاه علیه آتاری حکم داد.

اکتیویژن با حکم دادگاه توانست برای هر کنسول بازی که میخواست، بازی تولید کند. البته این اجازه به سایر شرکت های بازی سازی نیز داده شد. اما اکتیویژن اولین شرکتی بود که برای دیگر کنسول ها، بازی می ساخت. اکتیویژن برای دستگاه هایی مثل Commodore 64، MSX و سگا بازی عرضه می کرد.

ورشکستگی شرکت های بازی کامپیوتری

در دهه 80 میلادی، عرضه بازی های کامپیوتری بیش از تقاضای بازار بود. به دلیل کیفیت پایین بسیاری از بازی ها، بسیاری از شرکت ها، اعتماد مشتریان را از دست دادند. در نتیجه، بسیاری از شرکت های تولید کننده بازی، ورشکست شدند. اکتیویژن نیز، در همین دوران با بحران روبرو شد و در 1983 اعلام ورشکستگی کرد. شخصی به نام رابرت کاتیک این شرکت را خریداری کرد و توانست دوباره آن را به سوددهی برساند.

ادغام با شرکت بلیزارد

اکتیویژن تصمیم گرفت با شرکت Blizzard Entertainment ادغام شود. این تصمیم، در دسامبر 2009 اعلام شد. شرکت Blizzard برای ساخت بازی هایی مانند World of Warcraft و StarCraft مشهور شده است. این ادغام حرکت هوشمندانه ای بود، چرا که موقعیت هر دو شرکت را در ساخت بازی تقویت میکرد. اکنون بازی های اکتیویژن بر روی پلتفرم بلیزارد که Battle-net نام دارد، قابل اجراست.

آیا فکر میکنید این ادغام به رشد شرکت کمک خواهد کرد؟ اگر جوابتان مثبت است، پس بهتر است از یک کارگزاری مطمئن سهام Activision Blizzard را خریداری کنید.

بازی های مشهور

اکتیویژن بازی های مشهور زیادی عرضه کرده است. یکی از این بازی ها، بازی شناخته شده Call of Duty است. بازی های دیگر این شرکت، مانند Spider-Man و Guitar Hero نیز، بسیار موفق بوده اند. بازی های ارائه شده توسط این شرکت، بر روی دستگاه های مختلفی قابل بازی هستند و به همین دلیل، فروش زیادی خواهند داشت. کیفیت بازی ها نیز رو به افزایش است. اکتیویژن با استفاده از آخرین تکنولوژی ها، سعی دارد بازی های جذاب تری تولید کند.

یک کسب و کار سودآور

Activision Blizzard شرکتی بسیار سودآور است و سهامداران، از این شرکت رضایت زیادی دارند. در بین سال های 2014 تا 2019، گردش مالی و سود خالص شرکت همواره رو به افزایش بوده است. قیمت سهام این شرکت نیز، در همین دوره، افزایش قابل توجهی داشته است.

نویسنده

الکس Avatar
در باره

وقتی 16 ساله بودم، مخفیانه اولین سهامم را خریدم. از آن "لحظه افتخار" من بیش از 10 سال است که trade.info را مدیریت می کنم. هدف من آموزش مردم در مورد آزادی مالی است. پس از تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی و روانشناسی، تصمیم گرفتم تمام وقت خود را برای توسعه این وب سایت بگذارم. از آنجایی که عاشق سفر هستم، از سرتاسر دنیا کار می کنم. برای مطالعه بیشتر درباره smartinvesting.info اینجا را کلیک کنید! از گذاشتن نظر زیر این مقاله دریغ نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *