چگونه میتوان سهام آدیداس (Adidas) را خریداری کرد؟

پیشینه شرکت آدیداس (Adidas) بسیار جالب است: این شرکت تولید کفش، توسط یکی از طرفداران هیتلر تاسیس شد. همچنین، یک دعوای خانوادگی نیز در شرکت اتفاق افتاد که به تاسیس شرکت Puma ختم شد. امروزه آدیداس یکی از بهترین برند های ورزشی است که جایگاه خوبی نیز در بازار بدست آورده است. آیا دوست دارید بدانید چگونه میتوانید سهام آدیداس را خریداری کنید؟ در این مقاله، تمام اطلاعاتی را که پیش از سرمایه گذاری در آدیداس نیاز دارید بدانید را به شما خواهیم گفت.

چگونه میتوان به معامله فعال سهام آدیداس پرداخت؟

آیا دوست دارید از هر تغییر قیمت سهام، استفاده کسب کنید؟ پس بهتر است به معامله فعال سهام آدیداس بپردازید. حتی در صورت کاهش قیمت سهام نیز میتوانید نتایج خوبی کسب کنید. در نتیجه، حتی در صورت وقوع یک بحران جهانی نیز، میتوانید از سرمایه گذاری خود در برند آدیداس (Adidas) استفاده کسب کنید.

یکی از جذاب ترین روش های معامله فعال سهام آدیداس، استفاده از CFD است. با استفاده از CFD، حتی با سرمایه ای کم نیز میتوان معامله کرد. به علاوه، با پیش فروش و پیش خرید کردن سهام (Short Position) از کاهش قیمت سهام نیز استفاده خواهید برد. Plus500 یکی از کارگزاری های قابل اعتمادی است که امکان معامله CFD آدیداس را به شما میدهد. از لینک زیر، یک حساب کاربری در Plus500 افتتاح کنید و امکانات این کارگزاری را مشاهده کنید:

٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.

چگونه میتوان سهام آدیداس را خریداری کرد؟

دلایل زیادی برای خوشبینی به سهام آدیداس وجود دارد. هر روزه افراد بیشتری نگران سلامتی خود میشوند و آدیداس نیز تا کنون رشد خوبی داشته است. شما میتوانید با باز کردن یک حساب کاربری در آدیداس (Adidas) سرمایه گذاری کنید. کارگزاری نهادی است که خرید سهام را برای شما ممکن میکند.

شما میتوانید با ثبت سفارش بازار (Market Order) یا سفارش محدود (Limit Order) سهام آدیداس را خریداری کنید. با سفارش بازار، میتوانید سهام را در قیمت کنونی آن خریداری کنید. اما در سفارش محدود، سهام را در قیمتی که خودتان مشخص میکنید، خریداری میکنید. در نتیجه، در این نوع سفارش، کنترل بیشتری بر خرید خود خواهید داشت.

یکی از کارگزاری های خوبی که امکان خرید سهام آدیداس (Adidas) را در اختیار شما قرار میدهد، eToro است. در eToro، کمیسیونی برای خرید سهام از شما دریافت نمیشود. در نتیجه، سود خوبی از سرمایه گذاری در آدیداس حتی با سرمایه ای کم خواهید داشت. از لینک زیر، میتوانید یک حساب کاربری آزمایشی و رایگان در eToro افتتاح کنید:

سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.

سرمایه_گذاری_در_آدیداس

قیمت کنونی سهام آدیداس چقدر است؟

آیا دوست دارید قیمت کنونی سهام آدیداس را مشاهده کنید؟ در نمودار زیر، میتوانید تغییرات قیمت سهام آدیداس را ببینید. آیا دوست دارید همین حالا اقدام به معامله کنید؟ پس از دکمه های زیر، میتوانید خرید و فروش سهام را آغاز کنید:

چرا سرمایه گذاری در آدیداس میتواند مفید باشد؟

از سال 2015، آدیداس برنامه ای برای رشد شرکت طراحی کرده است. یکی از موارد این برنامه، حضور در بازار آمریکای شمالی است. همچنین، این شرکت در حال تبلیغ گسترده بر روی اینترنت است. در نتیجه، فروش اینترنتی شرکت نیز افزایش یافته است.

آدیداس؛ ارسال محصولات را نیز به مشتریان خود، سرعت بخشیده است. در نتیجه، فاصله زمانی تولید تا فروش نیز کاهش پیدا کرده است. این میتواند یکی از بزرگترین مزایای آدیداس باشد. چرا که این شرکت میتواند سریع تر به مد های جدید بازار واکنش نشان دهد و در رقابت با شرکت های دیگر نیز پیشتاز باشد.

همچنین، آدیداس برنامه های بازاریابی گسترده ای نیز دارد. برای مثال، این شرکت قراردادی را با بیانسه خواننده آمریکایی امضا کرده است. استفاده از سلبریتی ها برای فروش، میتواند میزان فروش شرکت را بسیار بیشتر کند. همه این ها میتواند دلایل خوبی برای خرید سهام آدیداس (Adidas) باشد.

توجه بر رقبا

همواره هنگام سرمایه گذاری، باید به رقبای شرکت نیز توجه کنید. آدیداس رقابت تنگاتنگی با شرکت Nike دارد که رهبری فروش محصولات ورزشی را در دست دارد.

به همین دلیل، قبل از سرمایه گذاری در این برند ورزشی، بقیه برند ها را بررسی کنید. ممکن است برند های دیگر، بیشتر مناسب سرمایه گذاری باشد. حواستان باشد که بهره وری شرکت بسیار مهم است و میتواند در قیمت سهام بسیار تاثیرگذار باشد.

تاریخچه به وجود آمدن آدیداس

Adolf Dassler در سال 1920 شروع به تولید کفش های ورزشی کرد. این کفش ها توجه بسیاری از دوستداران ورزش را به خود جلب کرد. در سال 1949، داسلر شرکت Adidas AG را تاسیس کرد. اسم شرکت، از لقب خودش، Adi  الهام گرفته است.

در 1954، آدیداس کفش تیم ملی آلمان را تامین کرد. این کفش ها محصولی انقلابی بودند. این کفش ها، کفی قابل تعویض داشتند. شرکت آدیداس مالک برند های Reebok و TaylorMade نیز هست. این شرکت از آغاز فعالیتش همواره در حال رشد بوده است. دفتر این برند آلمانی، در شهر Herzogenaurach در ایالت باواریای آلمان قرار دارد.

دعوای بین پوما و آدیداس

دعوای شدیدی بین آدولف داسلر و برادرش رادولف داسلر پیش آمد. رادولف آدیداس را ترک کرد و شرکت پوما را تاسیس کرد. این دعوا باعث شکل گیری رقیب آدیداس، شرکت پوما شد.

در دهه 70 میلادی، دعوایی نیز بین این دو برند پیش آمد. در آن زمان، آدیداس (Adidas) اسپانسر تیم فوتبال هلند بود. در عین حال، کریوف نیز قراردادی با پوما امضا کرده بود و نمیتوانست از محصولات آدیداس استفاده کند و اگر محصولی از آدیداس میپوشید، قرارداد فسخ میشد. آدیداس نیز اجازه نداد این بازیکن از کفش پوما استفاده کند و گفت اگر این اتفاق بیفتد، دیگر اسپانسر تیم هلند نخواهد بود. در آخر، تنها بازیکنی بود که تنها یک تیشرت خط دار بر تن داشت.

خرید_سهام_آدیداس

خرید شرکت های دیگر

در سال 1997، آدیداس کمپانی Salomon Group را خریداری کرد. این برند، محصولات ورزشی زمستانی (مثل وسایل اسکی و اسنوبورد) تولید میکند. به علاوه، این شرکت وسایل گلف نیز تحت برند TaylorMade تولید و به فروش میرساند. بعد از ادغام دو شرکت، نام این برند به Salomon-Adidas تغییر کرد. خرید بخش زمستانی برای آدیداس ضرر ده بود. به همین دلیل در سال 2005، آدیداس این شرکت را به Amer Sport فنلاندی واگذار کرد. اما TaylorMade همچنان بخشی از برند Adidas باقی ماند.

Reebok نیز در سال 2006 توسط آدیداس خریداری شد. این برند، توانست جایگاه آدیداس را در بخش لباس های ورزشی بهبود ببخشد. در آن سال نیز، شرکت نام خود را به Adidas AG تغییر داد. فروش محصولات Reebok، 10 درصد کل فروش شرکت است.

خط تولید لباس آدیداس

برند آدیداس سه خط تولید لباس دارد:

  • Adidas Originals که علامت برگ شکلی دارد. این لوگو در سال 1972 شکل گرفت و به سه خط نیز معروف است. همچنین این خط تولید، پوشاک کلاسیک ورزشی تولید میکند. محصولات این خط تولید، برای استفاده روزانه طراحی شده اند.
  • The Adidas Performance: این خط تولید نیز، همان لوگوی آشنای سه خط شیب دار را دارد. این لوگو در سال 1996 معرفی شد. این خط تولید، انواع لوازم ورزشی مدرن را تولید میکند.
  • سومین خط تولید آدیداس، Adidas Neo است. این خط تولید، محصولات جوان پسند ارائه میکند.

آیا دوست دارید بدانید که عملکرد این سهام در آینده چگونه خواهد بود؟ پس باید ببینید واکنش افراد به پوشاک و محصولات جدید آدیداس (Adidas) چگونه است. اگر افراد زیادی مشتاق محصولات این برند باشند، فروش افزایش پیدا میکند. در نتیجه، سود دهی آدیداس نیز افزایش پیدا میکند و خرید سهام این شرکت نیز، جذاب تر خواهد شد.

کفش های آدیداس و پرینتر سه بعدی

آدیداس قرار است کفش هایی به بازار عرضه کند که با پرینتر سه بعدی ساخته شده اند. با پرینت سه بعدی کفش، میتوان کفی کفش را متناسب با هر وزن و سبک ورزشکار طراحی کرد. این نوآوری آدیداس FutureCrafte 3D نام دارد. این نوع کفش، در تعداد محدود ارائه خواهد شد.

آیا فکر میکنید نوآوری های آدیداس (Adidas)، جایگاه این شرکت را تثبیت خواهد کرد؟ پس برای سرمایه گذاری در این شرکت، چند سهم آدیداس را خریداری کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *