چگونه میتوان سهام شرکت علمی گیلیاد (Gilead Sciences) را خریداری کرد؟

شرکت علمی گیلیاد (Gilead Sciences) در جهان به خاطر عرضه داروی رمدسیویر شناخته شده است. علاوه بر این دارو، شرکت گیلیاد در حال کار کردن بر روی دارو های بسیاری است. پس، سرمایه گذاری در این شرکت میتواند جذاب باشد. اما بهترین راه سرمایه گذاری در این شرکت چیست؟

چگونه میتوان سهام شرکت گیلیاد را خریداری کرد؟

آیا به آینده این شرکت اطمینان دارید؟ پس شاید بهتر باشد سهام گیلیاد را خریداری کنید و نگهداری کنید. قبل از خرید سهام، باید آینده شرکت را مورد تحلیل قرار دهید. بسیاری از افراد به خاطر جو به وجود آمده سهام خریداری میکنند: اما باید بدانید درآمد شرکت تنها از یک داروی موفق حاصل نمیشود.

یکی از کارگزاری های خوبی که امکان خرید سهام شرکت علمی گیلیاد (Gilead Sciences) را به شما میدهد، eToro است. eToro برای خرید سهام از شما کمیسیونی دریافت نمیکند. در نتیجه، احتمال کسب سود سرمایه گذاری شما افزایش می یابد! از لینک زیر، یک حساب کاربری در eToro افتتاح کنید:

سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.

چگونه می‌توان به سرمایه گذاری فعال در شرکت گیلیاد پرداخت؟

شرکت های دارویی میتوانند برای معامله گران فعال بسیار مناسب باشند. معمولا سرمایه گذاران هنگام انتشار اخبار درباره شرکتی خاص بسیار احساسی تصمیم میگیرند. اگر اخبار بگویند که نتایج تحقیق شرکت بر روی دارویی مثبت بوده است، سهام این شرکت ها، افزایش زیادی خواهند داشت. اگر تحقیقات به شکست منجر شوند، قیمت سهام نیز سقوط خواهد کرد.

به عنوان یک معامله گر فعال، میتوانید در پاسخ به این اتفاقات، در زمان مناسب اقدام به معامله سهام کنید. سهام های CFD برای معامله گرانی که قصد خرید و فروش سریع دارند بسیار مناسب است. در کارگزاری Plus500، میتوانید بدون پرداخت کمیسیون، در زمان افت و خیز قیمت سرمایه گذاری فعال انجام دهید. از لینک زیر، یک حساب کارگزاری در Plus500 افتتاح کنید:

٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.

قیمت سهام گیلیاد چقدر است؟

آیا دوست دارید قیمت کنونی سهام گیلیاد را مشاهده کنید؟ از نمودار زیر، میتوانید قیمت خرید و فروش CFD این شرکت را مشاهده کنید:

درباره شرکت علمی دارویی گیلیاد

هدف اصلی شرکت دارویی گیلیاد (Gilead Sciences) بهبود درمان و زندگی بیماران مزمن است. برای رسیدن به این هدف، این شرکت در حال اکتشاف، توسعه و تجاری سازی انواع درمان های نوین است. از جمله داروهای این شرکت، داروهای ویروس HIV، هپاتیت B، هپاتیت نوع C و آنفولانزا است. دفتر مرکزی این شرکت نیز در شهر فاستر سیتی ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

تاریخچه شرکت

دکتر مایکل ریوردن شرکت Oligo Gen را در ژوئن 1987 تاسیس کرد. تمرکز اصلی این شرکت بر توسعه داروهای آنتی وایرال بود. این هدف به این دلیل بود که موسس شرکت، دچار بیماری تب دنگه شده بود و میخواست درمانی برای آن پیدا کند. دکتر ریوردن از سال 1987 تا 1996 رئیس هیئت مدیره شرکت بود.

این شرکت برای توسعه درمان های نوین با سه مشاور کار میکرد: پیتر دروان از کال تک، داگ ملتون از دانشگاه هاروارد و فرد هاچینسن از مرکز سرطان The Harold Weintraub. نام این شرکت در سال 1988 به گیلیاد تغییر کرد.

عرضه عمومی سهام گیلیاد

این شرکت در سال 1998 در بازار بورس Nasdaq عرضه شد. این سهام در این بازار در لیست S&P 500 قرار دارد. در سه ماهه سوم 2020، این سهام عملکرد بسیار خوبی داشتو این عملکرد به دلیل انتشار داروی رمدسیویر است که برای درمان کرونا به کار میرود.

اما این به این معنا نیست که خرید سهام این شرکت عاقلانه است. خود شرکت گفته است که به دلیل عدم اطمینان درباره تحقیقات، قیمت سهام ممکن است نوسان زیادی داشته باشد. در نتیجه، هنگامی که قصد سرمایه گذاری در گیلیاد را دارید، همواره حواستان به تحقیقات و آزمایش های شرکت باشد.

داروی گیلیاد برای درمان ویروس کرونا

در آوریل سال 2020، گزارشی منتشر شد که مبتلایان به ویروس کرونا، با داروی رمدسیویر در یک بیمارستان آمریکایی درمان شده اند. در دانشگاه شیکاگو نیز، تحقیقی بر روی 113 بیمار کرونایی انجام شد که توانستند با داروی رمدسیویر بر ویروس کرونا غلبه کنند. تقریبا همه بیماران کرونایی، توانستند یک هفته ای به خانه بروند. بعد از انتشار این گزارش، قیمت سهام این شرکت 16 درصد افزایش یافت. البته خوش بینی تحلیلگران بسیار محتاطانه است. گیلیاد نیز اعلام کرده هنوز نمیتوان نتیجه قطعی از این تحقیق گرفت.

هنگام سرمایه گذاری در شرکتی مثل گیلیاد باید همواره به این مورد توجه کنید که زمانی که این شرکت دارویی جدید کشف میکند، قیمت سهام ممکن است افزایش زیادی داشته باشد. در این زمان، خرید موقتی سهام میتواند بسیار سودمند باشد. البته در ادامه ممکن است این دارو به بازار عرضه نشود و این تب جدید فروکش کند و قیمت سهام افت زیادی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *