چگونه می‌توان سهام بلک بری (BlackBerry) را خریداری کرد؟

شرکت کانادایی بلک بری (BlackBerry) بیشتر برای تولید گوشی های هوشمند شناخته شده است. البته این شرکت در بخش گوشی های هوشمند دیگر چندان محبوبیتی ندارد، اما هنوز هم شرکتی فعال است. با سرمایه گذاری در این شرکت میتوان سود خوبی بدست آورد. در این مقاله، بهترین روش معامله سهام بلک بری را فرا خواهید گرفت. همچنین، در همین صفحه میتوانید قیمت کنونی سهام بلک بری را مشاهده کنید.

چگونه میتوان به سرمایه گذاری فعال سهام بلک بری پرداخت؟

بلک بری (BlackBerry) دیگر آن شرکت سابق نیست. این شرکت که قبلا به تولید تلفن هوشمند مشغول بود، حالا شرکتی نرم افزاری شده است. اما هنوز هم این شرکت محاسنی دارد: این شرکت دوباره به سوددهی رسیده است. زیبایی سرمایه گذاری مدرن این است که فارغ از عملکرد مالی شرکت، میتوان نتایج خوبی از سرمایه گذاری در سهام آن کسب کرد.

این قضیه به این دلیل است که اکنون امکان پیش فروش سهام نیز برای شما فراهم شده است. با پیش فروش سهام (Short Selling) حتی در صورت افت قیمت نیز، شما سود خواهید کرد. در نتیجه، میتوانید به تغییرات و تحولات قیمت سهام، پاسخی مناسب دهید. البته این معاملات ریسک نیز به همراه دارند و می‌توانند زیان‌آور باشند. یکی از کارگزاری های خوبی که امکان معامله CFD سهام بلک بری را برای شما فراهم میکند، Plus500 است. در Plus500 شما میتوانید یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید و تمام قابلیت های این کارگزاری را رایگان امتحان کنید:

٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.

چگونه میتوان سهام بلک بری را خریداری کرد؟

شما همچنین میتوانید که سهام بلک بری (BlackBerry) را در بازار بورس خریداری کنید. این کار با یک کارگزاری آنلاین امکان پذیر است. کارگزاری نهادی است که خرید سهام های بین المللی را برای شما فراهم میکند. معمولا خرید سهام برای سرمایه گذاری بلند مدت است. در نتیجه، قبل از خرید سهام باید عملکرد شرکت را بررسی کنید. همچنین، باید برنامه های بلند مدت شرکت را نیز تحلیل کنید. برای مثال، باید برنامه های توسعه نرم افزاری شرکت بلک بری را تحلیل کنید.

یکی از کارگزاری های خوبی که امکان خرید سهام بلک بری را برای شما فراهم میکند، eToro است. در eToro شما برای خرید سهام، کمیسیونی پرداخت نخواهید کرد. در نتیجه، سود سرمایه گذاری شما افزایش خواهد یافت و در دراز مدت، نتایج معاملات شما بهبود خواهد یافت. از لینک زیر، یک حساب کاربری در eToro افتتاح کنید:

سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.

قیمت کنونی سهام بلک بری چقدر است؟

دوست دارید بدانید که قیمت کنونی سهام بلک بری (BlackBerry) چقدر است؟ پس جای درستی آمدید! در زیر، میتوانید نمودار قیمت CFD سهام بلک بری را مشاهده کنید. همچنین با دکمه های خرید و فروش، میتوانید مستقیما به معامله این سهام بپردازید:

نکاتی جالب درباره شرکت بلک بری

مایک لازاریدیس، شرکت Research In Motion (RIM) را در سال 2010 در واترلو در استان انتاریو کانادا تاسیس کرد. این شرکت به تولید تلفن های هوشمند شناخته شده است. گوشی هوشمند ‘BlackBerry’ خصوصا میان بیزینس من ها و تجار محبوبیت زیادی داشت. اما این شرکت، توجهی به نوآوری نداشت.

مصرف کنندگان تجاری نیز، به این برند بدرود گفتند. نگهداری  شرکت نیز بسیار هزینه بر بود و سود دهی شرکت کاهش پیدا کرد. در سال 2016، این شرکت دیگر گوشی تولید نمیکرد. اما شرکت های دیگر، از برند BlackBerry استفاده میکردند و تحت این نام گوشی هوشمند میفروختند.

خرید_سهام_بلک_بری

کراک بری

گوشی بلک بری در ابتدا بسیار محبوب بود. کاربران گوشی خود را کراک بری مینامیدند. کراک، به ماده مخدر کراک اشاره داشت که به آن کوکائین نیز میگویند. در واقع مصرف کنندگان معتاد تلفن خود شده بودند. این به لطف عملکرد خوب تلفن بود که باعث میشد همه همیشه در دسترس باشند. همه چه در خانه چه در محیط کار در دسترس بودند. در نتیجه، مرز خانه و محیط کار تقریبا از بین رفته بود.

سقوط قیمت سهام

تا پایان سال مالی 2011، سهام بلک بری (BlackBerry) عملکرد و رشدی بی نظیر داشت. در سال 2003، این شرکت حدود 545،000 کاربر فعال داشت. در سال 2012، این تعداد به 77 میلیون کاربر رسیده بود. این افزایش تعداد کاربر، تاثیری مثبت بر قیمت سهام داشت. در فوریه 2011، قیمت سهام این شرکت به 70 یورو به ازای هر سهم رسیده بود. در حال حاضر، قیمت این سهام بسیار کمتر است.

آیا فکر میکنید که قیمت سهام این شرکت ممکن است باز هم سقوط کند؟ با پیش فروش کردن قیمت سهام، میتوانید از کاهش قیمت سهام نیز سود کسب کنید. فکر میکنید قیمت دیگر از این حد پایین تر نخواهد آمد؟ پس بهتر است چند سهم بلک بری خریداری کنید.

حوزه فعالیت های کنونی بلک بری

بلک بری اکنون به توسعه نرم افزار مشغول است. تمام نرم افزارهای این شرکت، توسط خود شرکت ساخته میشود. این شرکت از زبان برنامه نویسی C++ و جاوا استفاده میکند. به علاوه، بلک بری (BlackBerry) در حال توسعه تکنولوژی اپلیکیشن های وایرلس نیز هست. این تکنولوژی به شرکت های دیگر فروخته میشود.

پرداخت غرامت شرکت Qualcomm

دادگاهی شرکت کوالکام را به پرداخت 815 میلیون دلار غرامت به شرکت بلک بری محکوم کرد. چرا بلک بری این غرامت را دریافت کرد؟ کوالکام ادعا کرده بود که بلک بری، بدون اجازه از تکنولوژی شرکت کوالکام استفاده کرده است. کوالکام دادگاه را باخت و همچنین مجبور به پرداخت هزینه های دادگاهی شرکت بلک بری نیز شد.

فیسبوک از بلک بری شکایت کرد

در سپتامبر 2018، فیسبوک از شرکت بلک بری شکایت کرد. فیسبوک به چه دلیل از بلک بری شکایت کرد؟ فیسبوک ادعا کرده بود که بلک بری بدون اجازه از اختراعی که فیسبوک ثبت کرده بود، استفاده کرده است. در واقع، بلک بری از تکنولوژی تشخیص صدا و موقعیت یابی GPS فیسبوک بدون اجازه استفاده کرده بود.

اوایل همان سال اما، بلک بری (BlackBerry) از فیسبوک شکایت کرده بود. بلک بری ادعا کرده بود که فیسبوک از تکنولوژی رمزگذاری بلک بری بدون اجازه استفاده کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *