چگونه میتوانید سهام فیسبوک (Facebook) را خریداری کنید؟

همه فیسبوک (Facebook) را میشناسند. این شبکه اجتماعی، همچنان در حال رشد است و به لطف تبلیغات گسترده، درآمد بالایی نیز دارد. اما چگونه میتوان در فیسبوک سرمایه گذاری کرد؟ آیا خرید و فروش سهام فیسبوک عاقلانه است؟ در این تحلیل جامع، به تمامی این موارد خواهیم پرداخت!

چگونه میتوان در فیسبوک سرمایه گذاری کرد؟

دو راه برای سرمایه گذاری در فیسبوک (Facebook) وجود دارد. شما میتوانید خودتان مستقیما این سهام را خرید و فروش کنید. راه دیگر، معامله در یک کارگزاری مدرن است که به شما امکان سود بردن از نوسانات قیمت سهام را میدهد. بهترین راه های سرمایه گذاری در فیسبوک این ها هستند:

چگونه میتوانید به معامله سهام فیسبوک بپردازید؟

شما میتوانید به معامله فعال سهام فیسبوک (Facebook) بپردازید. یکی از مزایای معامله فعال، این است که که میتوانید حتی از کاهش قیمت نیز سود کسب کنید. البته، معامله فعال سهام، ریسک زیادی نیز به همراه دارد و می‌تواند ضرر در پی داشته باشد. یکی از کارگزاری هایی که امکان معامله فعال سهام فیسبوک را به شما میدهد، Plus500 است. در Plus500، میتوانید تمام امکانات این کارگزاری را با یک حساب کاربری آزمایشی نامحدود امتحان کنید. از لینک زیر، یک حساب کاربری آزمایشی افتتاح کنید:

٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.

در کدام کارگزاری میتوان سهام فیسبوک را خریداری کرد؟

شما همچنین میتوانید سهام فیسبوک (Facebook) را خریداری کنید. اگر فکر میکنید درآمد فیسبوک در آینده افزایش می یابد، خرید سهام میتواند تصمیم درستی باشد. هر روزه تعداد بیشتری از افراد بر روی فیسبوک فعالیت میکنند. در نتیجه، احتمالا درآمد شرکت نیز افزایش خواهد یافت. در کارگزاری eToro میتوانید بدون پرداخت هیچ کمیسیونی سهام فیسبوک را خریداری کنید. از لینک زیر، یک حساب کاربری در این کارگزاری افتتاح کنید:

سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.

درباره سرمایه گذاری در فیسبوک، چه چیزی میخواهید بدانید؟

  • راهنما: در این مقاله، میتوانید ببینید چگونه میتوان سهام فیسبوک را خریداری کرد؟
  • سود دهی: این شرکت چگونه سود بدست می آورد؟
  • حریم شخصی: بزرگترین تهدید برای فیسبوک چیست؟
  • عملکرد: آیا خرید فیسبوک عاقلانه است؟
  • آینده: آینده فیسبوک چگونه خواهد بود؟

چگونه میتوان سهام فیسبوک را خریداری کرد؟

آیا دوست دارید سهام فیسبوک را خریداری کنید، اما نمیدانید چگونه این کار را انجام دهید؟ نگران نباشید! در این راهنما، تمام چیزهایی که لازم است بدانید را پیش از سرمایه گذاری در فیسبوک به شما خواهیم گفت.

قدم اول: یک حساب کاربری در یک کارگزاری باز کنید

شما باید سهام خود را در یک کارگزاری خریداری کنید. باید کارگزاری را انتخاب کنید که امکان خرید سهام های آمریکایی را با کارمزدی کم در اختیارتان قرار دهد. با این کار، میتوانید پول زیادی را در خرید سهام فیسبوک پس انداز کنید.

آیا میخواهید کارگزاری های مطمئن را برای سرمایه گذاری در فیسبوک بشناسید؟ لیست کارگزاری های ما را نگاهی کنید و ببینید بهترین کارگزاری کدام است:

بعد، باید مبلغی را به حساب کاربری خود واریز کنید. ببینید چه مقدار از سرمایه خود را میخواهید در فیسبوک سرمایه گذاری کنید و همان میزان را در حساب کاربری خود قرار دهید.

قدم دوم: سهام فیسبوک را تحلیل کنید

پیش از خرید سهام فیسبوک (Facebook)، باید برنامه درستی داشته باشید. این سهام، نوسانات زیادی دارد و بالا و پایین های بسیاری داشته است. به همین دلیل، باید زمان درستی را برای خرید این سهام انتخاب کنید. میتوانید از دو نوع تحلیل استفاده کنید.

در آنالیز فاندامنتال، میتوانید عملکرد مالی شرکت را تحلیل کنید. بر اساس اعداد و ارقام مالی شرکت، باید بررسی کنید تا ببینید آیا احتمال افزایش درآمد شرکت در آینده وجود دارد یا خیر. شما همچنین میتوانید از آنالیز تکنیکال استفاده کنید. در این نوع تحلیل، الگوهای قیمتی را در نمودار قیمت برسی خواهید کرد تا بهترین زمان خرید سهام فیسبوک را پیدا کنید.

هنگامی که تصمیم خود را برای سرمایه گذاری در سهام فیسبوک قطعی کردید، باید زمان ورود خود را به این سهام مشخص کنید. برای این کار، با این کار باید نمودار قیمتی را بررسی کنید. معمولا هنگامی که سهام به سقف قیمتی میرسد، معمولا با یک کاهش همراه است. پس در این مواقع بهتر است کمی صبر کنید. شما همچنین میتوانید به صورت پله ای سهام را خریداری کنید. برای مثال، میتوانید هر ماه مقداری سهام فیسبوک خریداری کنید.

خرید_سهام_فیسبوک

قدم سوم: انجام معامله

در مرحله بعد، میتوانید در کارگزاری خود، اقدام به ثبت سفارش برای خرید سهام کنید. برای این کار میتوانید از سفارش بازار (Market Order) یا سفارش محدود (Limited Order) استفاده کنید. در سفارش بازار، سهام را در قیمت کنونی آن خریداری میکنید. اما در سفارش محدود، شما خودتان قیمت را مشخص میکنید و هنگامی که قیمت سهام تا آن حد افت کرد، سهام برای شما خریداری میشود.

همواره استراتژی خود را قبل از سرمایه گذاری مشخص کنید. ببینید در چه قیمتی میخواهید سهام را بخرید و در چه قیمتی میخواهید بفروشید. گاهی بهتر است که از حد ضرر (Stop Loss) نیز استفاده کنید. با استفاده از حد ضرر، در صورت ضرر در معامله تا حد مشخصی، کارگزاری به صورت خودکار سهام را برای شما میفروشد.

درآمد فیسبوک از کجاست؟

قبل از سرمایه گذاری در فیسبوک، باید بدانید این شرکت درآمد خود را از کجا تامین میکند. در نگاه اول، ممکن است فکر کنید این شرکت نمیتواند درآمد چندانی داشته باشد. هر چه باشد، فیسبوک اکثر خدماتی را که ارائه میدهد، رایگان است. اما یادمان باشد هنگامی که چیزی را رایگان دریافت میکنیم، معمولا بعد از آن مجبور به خرید چیزی دیگر میشویم.

درآمد اصلی فیسبوک از طریق فروش تبلیغات تامین میشود. این شبکه اجتماعی، در بین شرکت ها بسیار محبوب است. دلیل اصلی این محبوبیت این است که فیسبوک میتواند کاربران را بسیار دقیق مورد هدف قرار دهد. این به شرکت ها امکان میدهد تا انتخاب کنند چه کاربرانی تبلیغات آن ها را مشاهده کنند.

فیسبوک منابع درآمدی جدیدی نیز دارد. برای مثال، در سال 2012، فیسبوک اینستاگرام را نیز خریداری کرد که میتواند بستری جدید برای تبلیغات باشد. در سال 2019، اینستاگرام توانست 20 میلیارد دلار درآمد اضافه برای فیسبوک فراهم کند.

دو سال بعد، فیسبوک پیام رسان واتس اپ را نیز به قیمت 19 میلیارد دلار خریداری کرد. همین حالا هم فیسبوک با بخش بیزینس واتس اپ در حال کسب درآمد است و قصد دارد که به این اپلیکیشن نیز تبلیغات اضافه کند. با بیش از 2 میلیارد کاربر، واتس اپ نیز میتواند درآمد خوبی برای فیسبوک باشد.

معامله_سهام_فیسبوک

بزرگترین تهدید: حریم شخصی

این که شرکت فیسبوک پتانسیل بالایی دارد، بدیهی است. اما خطری بزرگ، موفقیت فیسبوک در آینده را تهدید میکند: حریم شخصی. فیسبوک همین حالا هم سر خط چندین رسوایی بوده است. معروف ترین رسوایی فیسبوک، قضیه Cambridge Analytica است. این نهاد توانست از ده ها میلیون کاربر فیسبوک، اطلاعات جمع آوری کند. همچنین، این شرکت توانست با اطلاعات خود، به کمپین تبلیغاتی ترامپ نیز کمک کند.

چندین نهاد آمریکایی نارضایتی خود را از فیسبوک ابراز کرده اند. کمیسیون معاملات ایالتی آمریکا (FTC)، جریمه ای 5 میلیارد دلاری بر فیسبوک اعمال کرد. قطعا این خبر بدی برای سود دهی این شرکت بود و باعث افت قیمت سهام شرکت شد.

برای جلوگیری از این جریمه های سنگین، فیسبوک باید افراد بیشتری را برای حفاظت از حریم شخصی استخدام کند. برای مثال، اخیرا فیسبوک تیمی بزرگ را استخدام کرده که از انتشار اخبار جعلی جلوگیری کنند.

اگر همه این موارد به درستی کار کنند، احتمال جریمه شدن فیسبوک کاهش می یابد. در عین حال، این تدابیر، سود دهی شرکت را کاهش میدهد. به علاوه، بخش تبلیغات فیسبوک وابسته به جمع آوری اطلاعات کاربران است. اگر فیسبوک برای جمع آوری اطلاعات محدود شود، این شبکه برای کاربران نیز جذابیت کمتری خواهد داشت.

شما چه فکر میکنید؟ آیا افزایش کنترل بر حریم شخصی تهدیدی برای فیسبوک خواهد بود یا خیر؟

عملکرد فیسبوک چگونه است؟

سهام فیسبوک عملکردی متناوب دارد. هنگامی که اوضاع اقتصاد خوب نباشد، شرکت ها پول کمتری برای تبلیغات خرج میکنند و در نتیجه، فیسبوک درآمد کمتری خواهد داشت.

برای مثال، در زمان بحران کرونا، فیسبوک اعلام کرد که درآمدش کاهش یافته است. هر چند، این شرکت بیش از 50 میلیارد دلار نقدینگی دارد. این نقدینگی باعث میشود که فیسبوک بتواند همچنین بحران هایی را پشت سر بگذارد.

درکل، پیشرفت این شرکت خوب است. شمار کاربران و درآمد شرکت نیز در حال افزایش است. آیا فکر میکنید که این رشد در ادامه نیز ادامه خواهد یافت؟ پس شاید بهتر باشد چند سهم از فیسبوک (Facebook) را خریداری کنید.

آیا خرید سهام فیسبوک در حال حاضر عاقلانه است؟

آینده شرکت فیسبوک بد به نظر نمیرسد. این شرکت نقدینگی زیادی دارد (بیش از 50 میلیارد دلار) و شمار کاربران نیز رو به افزایش است. سود دهی شرکت نیز رشد خوبی دارد و با احتساب اینستاگرام و واتس اپ، حتی بیشتر هم خواهد شد.

البته نقطه قوت فیسبوک تعداد کاربران این شبکه اجتماعی است. در ژانویه 2012، فیسبوک 900 میلیون کاربر داشت. اما اکنون تعداد کاربران به بیش از 2.5 میلیارد رسیده است! حتی افرادی که از فیسبوک استفاده نمیکنند نیز، با این برند آشنایی دارند. این مخاطب زیاد، فیسبوک را برای بازاریابی و تبلیغات ایده آل میکند.

اما هنوز شک و تردیدهایی نیز وجود دارد. رسوایی های حریم شخصی آسیب زیادی به این برند وارد کرده است. همچنین، همواره این احتمال وجود دارد که یکی از رقبای فیسبوک، بتوانند کاربران بیشتری را به خود جذب کنند. پس زمان مناسبی را برای خرید فیسبوک انتخاب کنید و حواستان به تحولات این شرکت نیز باشد.

قیمت کنونی سهام فیسبوک چقدر است؟

دوست دارید بدانید قیمت سهام فیسبوک (Facebook) اکنون چقدر است؟ در زیر، میتوانید قیمت کنونی CFD سهام فیسبوک را مشاهده کنید:

یک سوال باقی میماند: آیا فیسبوک یک مد زود گذر است؟

باید توجه داشته باشیم که این احتمال وجود دارد که فیسبوک تنها یک مد زود گذر باشد. چه کسی به یاد دارد که دهه پیش، MySpace محبوبترین شبکه اجتماعی محسوب میشد؟ هر چند فیسبوک ممکن است به دلیل شهرت جهانی آن، عمری طولانی تر داشته باشد. اما هنوز مشخص نیست که این شبکه اجتماعی بتواند در آینده نیز، با رقبای خود رقابت کند.

ممکن است فیسبوک نیز به سرنوشت باقی شرکت های اینترنتی (مثل MySpace) دچار شود و تبدیل به بازیگری کوچک در بازار شود. فیسبوک سعی میکند با خریداری شرکت های کوچک تر از این سرنوشت جلوگیری کند. مثلا، خریداری واتس اپ (WhatsApp)،  که اپلیکیشنی است که اکثر افراد استفاده میکنند. اینستاگرام نیز، توسط فیسبوک خریداری شده است.

رشد فیسبوک

در حال حاضر، فیسبوک عملکرد خوبی دارد. تعداد کاربران فعال فیسبوک در حال افزایش است و تعداد ساعاتی که کاربران بر روی این وب سایت میگذرانند، روز به روز بیشتر میشود. تا زمانی که این روند ادامه یابد و این شرکت کاری خطرناک انجام ندهد، سهام فیسبوک احتمالا رشد خود را ادامه خواهد داد.

کاربران_فیسبوک

شمار کاربران فیسبوک در حال افزایش است.

آیا باید سهام فیسبوک را بفروشیم؟

سهام فیسبوک همواره نوسان زیادی داشته است. بعد از عرضه سهام شرکت، قیمت سهام کاهشی زیاد و بعد افزایشی چشمگیر داشت. حقیقت این است که بسیاری از سرمایه گذاران مبتدی تنها به این دلیل که فیسبوک را میشناسند و از آن استفاده میکنند، سهام این شرکت را خریداری میکند.

وب سایتی که بخش عمده ای از جهان در آن عضو هستند، قطعا بسیار جذاب است. اما سوال اینجاست که آیا فیسبوک میتواند این اطلاعات را به درستی مدیریت کند و بدون تنش با دولت های سختگیر و محافظان حریم شخصی، به مسیر خود ادامه دهد یا خیر.

اما برای یک سرمایه گذار هوشمند، این مسائل نباید مهم باشند. با استفاده از کارگزاری های مدرن، میتوان هم بر افزایش قیمت و هم بر کاهش قیمت سهام سرمایه گذاری کرد! پیش فروش کردن یکی از استراتژی هایی است که میتوان در زمان کاهش قیمت از آن استفاده کرد و سود کسب کرد. با پیش فروش کردن، حتی سقوط قیمت سهام نیز برای سرمایه گذار به سود تبدیل خواهد شد.

تغییرات قیمت سهام

از زمان عرضه سهام فیسبوک، قیمت سهام این شرکت از 38 دلار به بیش از 200 دلار رسیده است. بخشی از این افزایش به این دلیل است که فیسبوک شرکتی شناخته شده است. افرادی که زیاد درباره سهام نمیدانند، ممکن است که صرفا چون فیسبوک را میشناسند اقدام به خرید این سهام کنند.

اما سود دهی شرکت افزایش زیادی داشته است: در سال 2018، فیسبوک سود خالص 5 میلیارد دلاری و درآمدی 15 میلیارد دلاری داشته است. تا زمانی که فیسبوک بتواند کاربران خود را نگه دارد، ارزش سهام این شرکت افزایش خواهد یافت.

بهترین راه معامله سهام فیسبوک

بهترین راه برای کسب سود حداکثری از سهام فیسبوک، خرید و فروش سهام این شرکت، در کوتاه مدت است. با این کار، از تغییرات قیمت کم سهام نیز سود خواهید برد. سهام این شبکه اجتماعی، واکنش زیادی به اخبار نشان میدهد: پس پیشنهاد میکنیم که اخبار را به دقت دنبال کنید. با خرید سهام فیسبوک در زمان مناسب ، میتوانید سود خوبی کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *