چگونه می‌توان سهام IBM را خریداری کرد؟

یک شرکت کامپیوتری است که به دلیل اختراعاتش، شهرت جهانی یافته است. این روزها، این شرکت دیگر کامپیوتر تولید نمیکند اما هنوز هم در زمینه پردازش و تحلیل اطلاعات فعال است. در این مقاله، نگاهی به سهام IBM خواهیم داشت و همچنین، قیمت کنونی سهام IBM را نیز مشاهده خواهید کرد.

چگونه میتوان به سرمایه گذاری فعال CFD سهام IBM پرداخت؟

رشد شرکت IBM در دوره های اخیر، نا امید کننده بوده است. در نتیجه، عملکرد سهام این شرکت نیز، نسبت به رقبا چندان خوب نبوده است. پس میتوان نتیجه گرفت معامله فعال CFD سهام IBM از سرمایه گذاری بلند مدت در این شرکت، ممکن است جذاب‌تر باشد. با معامله فعال سهام، میتوانید به آخرین تحولات سهام واکنش مناسب نشان دهید. حتی اگر عملکرد این شرکت خوب نباشد نیز، میتوان با پیش فروش کردن سهام (Short Position) از کاهش قیمت سهام سود بدست آورد. البته این نوع سرمایه‌گذاری، ریسک‌هایی نیز به همراه دارد.

برای این کار نیاز دارید یک حساب کاربری در یک کارگزاری افتتاح کنید. یکی از بهترین کارگزاری ها برای این کار، Plus500 است. Plus500 به شما اجازه میدهد که اکثر CFD های شناخته شده جهان را معامله کنید. دوست دارید با یک حساب کاربری آزمایشی، رایگان و بدون ریسک امکانات این کارگزاری را امتحان کنید؟ پس از لینک زیر، همین حالا ثبت نام کنید:

٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.

چگونه میتوان سهام IBM را خریداری کرد؟

اگر به رشد این شرکت در آینده اطمینان دارید، میتوانید سهام IBM را خریداری کنید. این شرکت میتواند با فروش بخش کامپیوتری خود، به فعالیت های سوده تری بپردازد. اما این کار ریسک های خود را نیز دارد: در این صورت، وابستگی شرکت به بخش های کوچک تر با درآمد کمتر بیشتر خواهد شد.

هنگامی که تصمیم خود را برای خرید سهام این شرکت گرفتید و عملکرد و آینده شرکت را نیز تحلیل کردید، باید از یک کارگزاری کم کارمزد اقدام به خرید سهام کنید. ما به شما eToro را پیشنهاد میدهیم. این کارگزاری، کمیسیونی برای خرید سهام IBM از شما دریافت نمیکند. از لینک زیر، همین حالا یک حساب کاربری در eToro افتتاح کنید:

سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.

آیا سرمایه گذاری در eToro هوشمندانه است؟

دلایل زیادی برای سرمایه گذاری در IBM وجود دارد. برای مثال، این شرکت ثبت اختراع زیادی دارد. همچنین، این شرکت در حال نوآوری های گوناگون است تا بتواند اختراعات بیشتری ثبت کند. علاوه بر این، IBM قصد دارد هزینه های خود را کاهش دهد تا سود دهی این شرکت و توان رقابت آن، افزایش پیدا کند.

اما نگرانی هایی نیز، از عملکرد IBM وجود دارد. برای مثال، بسیاری از سرمایه گذاران درباره توان رقابت IBM شک و تردید دارند. رشد شرکت نیز نسبت به رقبا، مایوس کننده بوده است. مثلا، نگاهی به بخش تکنولوژی ابری شرکت داشته باشیم. IBM بر خلاف سرمایه گذاری گسترده در این بخش، نتوانست با سرویس های Azura از شرکت مایکروسافت و AWS آمازون رقابت کند. در آینده اما، ممکن است بخش ابری این شرکت بتواند سهم بیشتری در بازار کسب کند و در نتیجه سود دهی شرکت افزایش پیدا کند.

همچنین، سرمایه گذاری در IBM برای افرادی که به دنبال سود سهام هستند میتواند جذاب باشد. این شرکت سالانه 5 درصد از سود خود را بین سهامداران تقسیم میکند که بسیار بیشتر از شرکت های دیگر است. البته باید به خاطر داشت که IBM هنوز در حال کشف دوباره خود است و سرمایه گذاری بلند مدت در این شرکت، میتواند ریسک های مربوط به خود را داشته باشد.

خرید_سهام_ IBM

قیمت کنونی سهام IBM چقدر است؟

دوست دارید از آخرین تحولات قیمت سهام IBM مطلع شوید؟ در نمودار زیر، قیمت کنونی CFD سهام IBM را مشاهده میکنید. همچنین، با استفاده از دکمه های موجود، میتوانید به معامله این سهام بپردازید.

درباره شرکت IBM

شرکت IBM که مخفف (International Business Machines Corporation) است، یکی از بزرگترین شرکت های حوزه IT در دنیاست. این شرکت در بیش از 70 کشور در دنیا دفتر دارد و به بیش از 170 کشور نیز، خدمات ارائه میدهد. خدمات این شرکت شامل عرضه نرم افزار و سخت افزار، تکنولوژی های کامپیوتری و ارائه خدمات به شرکت های حوزه IT است. به این شرکت به دلیل لوگوی آبی رنگ آن، Big Blue نیز گفته میشود. دفتر مرکزی این شرکت نیز، در شهر Amonk در نیویورک قرار دارد.

پیشینه IBM

شرکت IBM تاریخی بلند در نوآوری های کامپیوتری دارد و در قرن 19 تاسیس شده است. در آخر قرن نوزدهم، شرکت های پیشتاز زیادی در زمنیه ثبت اختراعات و پردازش اطلاعات فعالیت میکردند.

مثلا، شرکت Tabulating Machine که در سال 1896 در Hollerith تاسیس شد. Herman Hollerith یکی از مخترعین دستگاه های پردازش اطلاعات بود که دستگاهی اختراع کرد که با کارت های پانچ شده، اطلاعات را پردازش میکرد. در سال 1911 شرکت وی با دو شرکت دیگر ادغام شد و شرکت CTR (Computing Tabulated Recording Company) پدید آمد. در 1924، نام این شرکت به  INTERNATIONAL Business Machines (IBM) تغییر کرد.

اهمیت ذخیره اطلاعات

حوزه فعالیت IBM از ابتدا، ذخیره و پردازش اطلاعات بود. در اواخر قرن 19، شرکت های زیادی در پی ذخیره، محاسبه و ارسال اطلاعات بودند. محصولات IBM مثل PC و Watson System نیز، از همین نیاز به ذخیره اطلاعات به وجود آمدند. Watson System میتوانست متون را به شیوه پیشرفته ای، تحلیل و تفسیر کند.

اختراعات IBM

این شرکت، بخش تحقیق و توسعه جامعی دارد. همچنین، IBM اختراعات زیادی را به نام خود ثبت کرده است. بعضی از این اختراعات عبارتند از: Dynamic Random Access Memory (DRAN)، فلاپی دیسک، هارد درایو و نوار مغناطیسی ذخیره اطلاعات، ماشین مجازی و سیستم بارکد جهانی.

در نتیجه، این شرکت اختراعات زیادی دارد که باعث میشود بتواند درآمدی از این اختراعات بدست آورد. همین، میتواند دلیل خوبی برای سرمایه گذاری در IBM باشد.

ساختار سازمانی شرکت IBM

شرکت IBM از چندین بخش مختلف تشکیل شده است:

  • فروش و توزیع: هدف این بخش، فروش و توزیع بهترین محصولات حوزه IT به مشتریان است. این بخش شامل قسمت های تحقیق و توسعه، یکپارچگی محصول و خدمات محصولات میشود. این بخش محصولاتی اختصاصی را به دولت ها، شرکت های مخابراتی، شرکت های مالی و صنایع ارائه میکند.
  • خدمات تکنولوژی جهانی (GTS): این بخش، در سال 1991 پدید آمد و طیف گسترده ای از خدمات را به مشتریان تجاری بر بستر اینترنت ارائه میدهد. شرکت IBM در خط مقدم سرویس های پرداخت اینترنتی، خدمات شبکه و سرویس های هاستینگ است.
  • خدمات تجاری جهانی: این بخش به پردازش کسب و کارها میپردازد. نه تنها به کسب و کارهای مختلف پیشنهادهایی ارائه میکند، بلکه در راه برون سپاری کارها و پیاده سازی محصولات نیز، به آن ها کمک میکند.
  • خدمات تامین مالی جهانی: این بخش در حوزه خدمات مالی در حوزه IT فعال است. مثلا فروش سخت افزار و نرم افزار و استخدام نیروی متخصص توسط IBM و همچنین، تامین مالی و اعتبارات، از تخصص های این بخش است.

فروش بخش PC به شرکت Lenovo

اکثر افراد، شرکت IBM را به ارائه کامپیوترهای شخصی از سال 1981 میشناسند. البته کامپیوترهای تحت لیسانس IBM، توسط شرکت های دیگر تولید میشدند. اما در سال 2004، این شرکت تصمیم گرفت که بخش PC خود را به شرکت Lenovo واگذار کند. این فروش به این خاطر انجام شد که تولید کامپیوتر، دیگر هدف این شرکت نبود. Lenovo برای خرید این بخش، مبلغ 2 میلیارد دلار پرداخت کرد.

این فروش، باعث شد که IBM بتواند بیشتر بر روی بخش های دیگر تمرکز کند. در تئوری، این قضیه باعث شد که شرکت عملکرد بهتری داشته باشد، که میتواند دلیل خوبی برای خرید سهام IBM باشد. در عین حال، تنوع فعالیت های شرکت نیز کمتر شد، که ریسک سرمایه گذاری در شرکت را بالا میبرد. پس باید تحلیل کنید که آیا خرید سهام این شرکت تصمیم درستی است یا خیر.

جهانی هوشمندتر

در سال 2008، این شرکت برنامه ای تحت عنوان “جهانی هوشمندتر” ارائه کرد. این برنامه قصد داشت سیستم های هوشمندی توسعه دهد که اطلاعات زیادی را که روزانه منتشر میشود را تحلیل و بررسی کند. این سیستم باعث میشد که شرکت ها درک بهتری از مشتریان خود داشته باشند، پیش بینی های بهتری انجام دهند و تصمیمات تجاری بهتری نیز بگیرند.

آیا فکر میکنید که شرکت IBM در آینده با تحلیل اطلاعات عملکردی بهتر خواهد داشت؟ پس شاید بهتر باشد که سهام این شرکت را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *