چگونه می‌توان سهام شرکت کاترپیلار (Caterpillar) را خریداری کرد؟

کمپانی آمریکایی کاترپیلار (Caterpillar) تولیدکننده ماشین‌آلات سنگین مورد استفاده در معادن و مهندسی شهری است. گاهی عملکرد این شرکت نشان‌دهنده آینده تحولات اقتصادی است. دلیل این موضوع این است که سهام این شرکت، عملکردی دوره‌ای دارد. به همین دلیل، سرمایه‌گذاری در سهام Caterpillar، می‌تواند جذاب باشد. در این مقاله، نکاتی برای سرمایه‌گذاری هوشمند در این سهام به شما خواهیم گفت.

چگونه سهام کاترپیلار را خریداری کنیم؟

آیا می‌خواهید بدانید چگونه می‌توان سهام کاترپیلار را خریداری کرد؟ مرور زیر به شما نشان می‌دهد که از چه کارگزارانی می‌توانید برای سرمایه‌گذاری در سهام کاترپیلار استفاده کنید:

کارگزارانمزایاثبت نام

قیمت سهام کاترپیلار چقدر است؟

آیا کنجکاو هستید که قیمت سهام کاترپیلار چگونه است؟ در نمودار زیر، می‌توانید ببینید که سهم کاترپیلار در دوره گذشته چگونه عمل کرده است. شما می‌توانید از دکمه‌ها برای باز کردن یک موقعیت معاملاتی در شرکت استفاده کنید.

جزئیات شرکت کاترپیلار

در زیر می‌توانید جزئیات کلیدی شرکت کاترپیلار را پیدا کنید.

تحلیل کاترپیلار

قبل از تصمیم‌گیری برای خرید یا فروش سهام کاترپیلار مهم است که ابتدا سهام را تجزیه و تحلیل کنید. مرور زیر به شما نشان می‌دهد که سهم کاترپیلار در دوره گذشته چگونه توسعه یافته است.

قیمت‌های سهام کاترپیلار در ۵ روز گذشته

در جدول زیر، می‌توانید قیمت‌های سهام کاترپیلار را برای ۵ روز گذشته مشاهده کنید:

قیمت سهم کاترپیلار در 2024 چه تغییری خواهد کرد؟

آیا کنجکاو هستید که تحلیلگران چه فکر می‌کنند کاترپیلار در 2024 و سال‌های آینده چه کاری انجام خواهد داد؟ با استفاده از داده‌های Alpha Vantage، ما پیش‌بینی‌های تحلیلگران را ترکیب کرده‌ایم. به یاد داشته باشید که این عدد فقط یک پیش‌بینی در مورد حرکات قیمت سهام کاترپیلار است و این پیش‌بینی لزوماً باید به حقیقت بپیوندد. همیشه تحقیقات خود را انجام دهید!

راهنمای قدم‌به‌قدم: سرمایه‌گذاری در کاترپیلار

پیش‌ازاین که سهام Caterpillar را خریداری کنید، باید چند مرحله را طی کنید. ابتدا نیاز است استراتژی سرمایه‌گذاری خود را مشخص کنید. ببینید در چه قیمتی می‌خواهید سهام کاترپیلار را خریداری کنید و در چه قیمتی قصد فروش آن را دارید. همچنین باید ببینید این سهام با سبد سرمایه‌گذاری شما همخوانی دارد یا خیر. سهام کاترپیلار سهامی دوره‌ای است، یعنی بسته به اوضاع اقتصاد، قیمت این سهام تغییر می‌کند. اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری با ثباتی داشته باشید، باید سهام‌های دوره‌ای کمتری خریداری کنید.

پیش‌ازاین که ثبت سفارش خرید سهام کنید، باید یک حساب کاربری در یک کارگزاری افتتاح کنید. کارگزاری خوب، باید قابل‌اعتماد و کم کارمزد باشد. مراقب باشید کارگزاری از سرمایه شما برداشت نکند یا قیمت سهام را به طور واقعی به شما نشان بدهد. به همین خاطر، بهتر است ببینید مناسب‌ترین کارگزاری کدام است. در صفحه مقایسه کارگزاری‌ها، می‌توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

پس از این که در یک کارگزاری، افتتاح حساب کردید و تصمیم به معامله سهام Caterpillar گرفتید، باید سفارش خود را ثبت کنید. دو نوع ثبت سفارش وجود دارد: سفارش بازار (Market Order) و سفارش محدود (limit order). در سفارش بازار، سهام در قیمت کنونی آن برای شما خریداری می‌شود. اما سفارش محدود، سهام را در قیمتی که خودتان مشخص می‌کنید، برای شما خریداری می‌کند. با سفارش محدود، می‌توانید لحظه مناسب برای سرمایه‌گذاری را پیدا کنید.

پیشنهاد می‌کنیم در سرمایه‌گذاری خود از حد ضرر (Stop Loss) استفاده کنید. حد ضرر، در صورت ضرر تا حد مشخصی در معامله، سرمایه‌گذاری شما را به طور خودکار می‌بندد.

خرید سهام کاترپیلار

کمپانی کاترپیلار در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کند؟

کمپانی Caterpillar، یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید ماشین‌آلات سنگین است که در طیف گسترده‌ای از صنایع کاربرد دارد. این کمپانی، موتورهای دیزلی و گازی نیز تولید می‌کند. این نوع از موتور، نیروی بسیاری تولید می‌کند. یکی دیگر از فعالیت‌های کاترپیلار، تولید توربین‌های گازی است. علاوه بر این موارد، این شرکت به مشتریان خود خدمات مالی و بیمه نیز ارائه می‌کند. دفتر مرکزی این غول دستگاه‌های صنعتی، در شهر Deerfield در ایالت Illinois در ایالات متحده است.

تأسیس کاترپیلار

در سال 1925، دو شرکت Holt Manufacturing Company و C.L Tractor Company ادغام شدند و در نتیجه، شرکت Caterpillar Tractor در کالیفرنیا پدید آمد. بعد از بازسازی ساختار شرکت در سال 1986، کمپانی Delaware این شرکت را تصاحب کرد. ماشین‌آلات کاترپیلار بسیار مشهور هستند. اکثر این دستگاه‌ها، “رنگ زرد کاترپیلار” را بر روی خود دارند و لوگوی معروف CAT نیز بر روی آن‌ها نقش بسته است.

انحصار در بازار

دهه‌ها پیش، کمپانی Caterpillar تقریباً مونوپولی و انحصار بازار دستگاه‌های ساخت‌وساز را در دست داشت. پس از جنگ جهانی دوم، بسیاری از کشورها باید بازسازی می‌شدند و کاترپیلار نیز، به شدت در این پروسه درگیر بود. در نتیجه، کاترپیلار توانست جایگاه مستحکمی در این بازار به دست آورد. علی‌رغم قدرت دیگر بازیگران این بازار، این شرکت هیچگاه این جایگاه خود را از دست نداد. کاترپیلار هنوز هم شرکتی با ثبات محسوب می‌شود.

گسترش بازار به اقتصادهای نوظهور

پس از جنگ جهانی دوم، Caterpillar کارخانه‌هایی در کشورهای روسیه، چین، برزیل و دیگر کشورها افتتاح کرد.

  • در روسیه در شهر Tosno، کاترپیلار توانست اولین شرکت روسی خود را در تنها 16 ماه افتتاح کند. در سال 2000، این کارخانه شروع به تولید ماشین‌های صنعتی کرد.
  • کاترپیلار با سرمایه 125 میلیون دلاری، کارخانه‌ای در شهر Suzhou در کشور چین، افتتاح کرد. این کارخانه، لودرهای متوسط و گریدر موتور تولید می‌کند. این کارخانه، بیشتر قصد تأمین کالاهای بازار چین را دارد.
  • کاترپیلار از سال 1960 در برزیل فعال است. در سال 2010، Caterpillar اعلام کرد که قصد افتتاح یک خط تولید جدید در برزیل را دارد. این کارخانه جدید، لودرهای خاک‌برداری و لودرهای کوچک تولید می‌کند.
  • کاترپیلار سه شعبه در هند دارد. این شعب، به تولید دستگاه‌های صنعتی، موتور و ژنراتور مشغول هستند.

اگر قصد سرمایه‌گذاری در کاترپیلار را دارید، بهتر است از برنامه‌های گسترش شرکت مطلع شوید. اگر Caterpillar بتواند در اقتصادهای نوظهور، عملکرد خوبی از خود نشان دهد، سوددهی شرکت افزایش خواهد یافت. در نتیجه، خرید سهام کاترپیلار می‌تواند جذاب شود.

ماشین‌آلات کاترپیلار

از ماشین‌آلات تولید شده توسط Caterpillar، می‌توان به ماشین‌های خاک‌برداری، لودر و تراکتورهای کشاورزی اشاره کرد. این دستگاه‌ها در معادن، جنگلداری‌ها و راه‌سازی کاربرد دارند.

کامیون‌های جاده‌ای

در سال 2011، کاترپیلار شروع به تولید کامیون کرد. از کامیون‌های تولیدی این شرکت می‌توان به مدل CAT CT 660 اشاره کرد. در سال 2016، کاترپیلار تصمیم گرفت تولید این خودروها را متوقف کند. اما چرا تولید این خودروها متوقف شد؟ چون‌که تولید تراکتور به سرمایه‌گذاری بسیاری نیاز داشت تا بتواند به رقیبی جدی برای دیگر شرکت‌ها تبدیل شود.

موتورها و توربین‌های گازی

موتورهای دیزلی و گازی کاترپیلار و همین‌طور توربین‌های گازی این شرکت تنها در خود دستگاه‌ها و ماشین آلات شرکت استفاده نمی‌شوند. از این موتورها در لوکومیتوها، کشتی‌ها و همچنین کشتی‌های اقیانوس‌پیما استفاده می‌شود. علاوه بر این موارد، این موتورها منبع انرژی نیروگاه‌ها نیز هستند.

محصولات دفاعی کاترپیلار

یکی از زیرمجموعه‌های شرکت Caterpillar، محصولات دفاعی این شرکت است که شامل موتورهای جنگی، دستگاه‌های حمل مخزن، ماشین‌های مسلح سبک، کامیون‌های جنگی و ماشین‌های حمل سرباز است. در نتیجه می‌توان گفت که جنگ برای کسب‌وکار کاترپیلار می‌تواند مفید باشد. در زمان جنگ، شاید بهتر باشد میزان سفارش‌های شرکت را بررسی کنید و اگر میزان سفارش‌ها رو به افزایش بود، اقدام به خرید سهام شرکت کنید.

نویسنده

الکس Avatar
در باره

وقتی 16 ساله بودم، مخفیانه اولین سهامم را خریدم. از آن "لحظه افتخار" من بیش از 10 سال است که trade.info را مدیریت می کنم. هدف من آموزش مردم در مورد آزادی مالی است. پس از تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی و روانشناسی، تصمیم گرفتم تمام وقت خود را برای توسعه این وب سایت بگذارم. از آنجایی که عاشق سفر هستم، از سرتاسر دنیا کار می کنم. برای مطالعه بیشتر درباره smartinvesting.info اینجا را کلیک کنید! از گذاشتن نظر زیر این مقاله دریغ نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *