چگونه میتوان در سهام سیتی گروپ(Citigroup) سرمایه گذاری کرد؟

سیتی گروپ (Citigroup) یک بانک بزرگ آمریکایی است. به گفته Forbes، این بانک، بزرگترین شرکت دنیا در سال های 2000 و 2007 بوده است. هنوز هم Citigroup، در بین پنج بانک بزرگ دنیا قرار دارد. در بین این پنج بانک، Deutsche Bank و UBS نیز وجود دارند. از نظر میزان سرمایه و نقدینگی، این بانک رتبه نخست در دنیا را دارد. همچنین، در زمینه انتشار اوراق و سهام نیز، سیتی گروپ جایگاه مناسبی دارد. دفتر مرکزی این بانک در نیویورک قرار دارد.

آیا دوست دارید در این بانک بزرگ سرمایه گذاری کنید؟ در این مقاله، روش خرید سهام Citigroup را بررسی خواهیم کرد.

چگونه میتوان به سرمایه گذاری فعال در سهام سیتی گروپ پرداخت؟

سهام Citigroup، بهترین سهام برای معامله فعال است. سهام بانک ها نوسان بسیاری دارد. خصوصا هنگام بحران های اقتصادی، اغلب میبینیم که سهام بانک ها سقوط شدیدی دارند. مثلا در زمان بحران مالی سال 2008، سهام این بانک از 500 دلار به زیر 50 دلار رسید. همچنین در زمان بحران کرونا، این سهام ده ها درصد کاهش قیمت داشت. به عنوان یک معامله گر فعال، میتوانید از این نوسان قیمت سود خوبی کسب کنید.

سرمایه گذاری در کاهش یا افزایش قیمت، با CFD ممکن میشود. با استفاده از CFD، شما میتوانید به پیش فروش سهام بپردازید. با پیش فروش کردن سهام، میتوانید از کاهش قیمت سهام نیز سود کسب کنید. این قابلیت خصوصا در مورد سهام هایی که نوسان زیادی دارند، کارآمد است. به علاوه، میتوانید از اهرم مالی (Leverage) نیز استفاده کنید. اهرم مالی سود یا زیان شما را چند برابر خواهد کرد.

یکی از بهترین کارگزاری هایی که امکان معامله CFD سهام سیتی گروپ را به شما میدهد، Plus500 است. میتوانید تمام امکانات و قابلیت های این کارگزاری را با یک حساب کاربری رایگان و آزمایشی امتحان کنید. از لینک زیر، همین حالا یک حساب کاربری در Plus500 افتتاح کنید:

٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.

چگونه میتوان سهام سیتی گروپ (Citigroup) را خریداری کرد؟

سهام Citigroup، سهامی با ثبات و قوی محسوب میشود. البته در زمان بحران، ممکن است قیمت این سهام سقوط کند، چرا که بسیاری فکر میکنند افراد ممکن است نتوانند وام های خود را تصفیه کنند و سود دهی بانک کاهش پیدا کند. اما هنگامی که بحران تمام میشود، قیمت دوباره به نقطه پیشین باز میگردد. در زمان هایی که قیمت سهام افت میکند، میتوانید فرصت های خرید مناسبی پیدا کنید.

بهترین کارگزاری برای خرید سهام Citigroup، کارگزاری eToro است. این کارگزاری هیچ کمیسیونی برای خرید سهام از شما دریافت نمیکند. در نتیجه، سود بیشتری خواهید کرد. دوست دارید یک حساب کاربری در eToro افتتاح کنید تا بدون پرداخت کمیسیون، به خرید سهام بپردازید؟ پس بر روی لینک زیر کلیک کنید:

سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.

قیمت کنونی سهام سیتی گروپ چقدر است؟

قیمت سهام Citigroup بالا و پایین و نوسان زیادی دارد. نمودار زیر، آخرین تغییرات قیمت CFD این سهام را نشان میدهد. همچنین، با استفاده از دکمه های موجود بر روی نمودار، میتوانید به معامله این سهام بپردازید.

تاسیس سیتی گروپ

Citigroup در اکتبر 1988 تاسیس شد. بعد از تاسیس این شرکت، Citicorp و Travelers Group نیز با این بانک ادغام شدند. Citigroup بانکی بزرگ بود که در بیش از 100 کشور جهان، شعب فعال داشت. Travelers Group نیز، خدمات مالی متعددی مثل صدور کارت های اعتباری، بیمه عمر، اعتبار مشتریان و بیمه معاملات ارائه میکرد. با ادغام این دو شرکت، گردش مالی Citigroup به بیش از 700 میلیارد دلار در سال رسید. رشد این بانک نیز، بعد از ادغام، سرعت گرفت.

خرید_سهام_سیتی_گروپ

تصاحب Banamex

در سال 2001، سیتی گروپ، Banamex را خریداری کرد. Banamex دومین بانک بزرگ مکزیک بود. خریداری این بانک، به مبلغ 12.5 میلیارد دلار انجام شد. هدف از خریدن این بانک، شروع فعالیت در بازار مکزیک عنوان شد. همچنین، بعد از خرید این بانک، بیش از 21 میلیون مکزیکی که در آمریکا زندگی میکردند نیز، به مشتریان این بانک اضافه شدند.

Banamex از سال 1929 در مکزیک فعالیت میکرد. در سال 1981 همه بانک های مکزیک از جمله Banamex ملی شدند. البته دولت مکزیک، استثناهایی نیز برای بانک های خارجی قائل میشود.

جریمه سیتی گروپ

در سال 2017، Citigroup مبلغ 11.5 میلیون دلار جریمه شد. علت این جریمه این بود که در سال های 2011 تا 2015، این بانک اطلاعات اشتباهی در اختیار مشتریان قرار می داده است. سهامداران و سرمایه گذاران، مشاوره های اشتباهی برای خرید سهام دریافت میکردند و بانک به آن ها اصرار میکرد که سهام خود را بفروشند.

این اطلاعات اشتباه، به دلیل یک مشکل فنی رخ میداد. مشاوران بانک چندین بار به مسئولان بانک هشدار داده بودند اما بانک اقدامات لازم را انجام نداده بود و مشکل حل نشده بود.

سیتی گروپ در حال حاضر

سیتی گروپ یکی از بزرگترین بانک های آمریکاست که بیش از 200 میلیون حساب تحت مدیریت خود دارد. مشتریان این بانک در بیش از 100 کشور دنیا زندگی میکنند. این بانک به شرکت ها، نهادهای دولتی، موسسات و افراد حقیقی خدمات گسترده مالی ارائه میکند.

نمونه ای از این خدمات، اعطای وام، بانکداری شرکتی، سرمایه گذاری، بانکداری خصوصی، تسهیلات کارگزاری و مدیریت دارایی هاست.

بخش های مختلف این بانک

Citigroup سه واحد تجاری مختلف دارد. دو مورد از این واحدها که اهمیت زیادی نیز دارد، خدمات مشتریان جهانی و گروه مشتریان حقوقی این بانک است. مشتریان حقوقی این بانک، موسسات و نهادهایی هستند که برای مشتریان خود به سرمایه گذاری میپردازند. حجم گردش مالی این دو بخش تقریبا با هم برابر است. اما بخش مشتریان حقوقی سود دهی بیشتری دارد. سومین بخش تجاری این بانک، Citi-Holdings است. خدمات غیر متمرکز و هولدینگ این بانک در این بخش فعالیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *