چگونه میتوانیم سهام نستله (Nestlé) را خریداری کنیم؟

نستله (Nestlé) یک شرکت بین المللی سوییسی است که در حوزه فرآوری غذا و نوشیدنی فعالیت میکند. نستله بزرگترین شرکت غذایی دنیا است. دفتر مرکزی این شرکت در ووی سوئیس قرار دارد. آیا در فکر سرمایه گذاری در شرکت نستله (Nestlé) هستید؟ در این مقاله، میتوانید همه چیز را درباره سهام نستله مطالعه کنید!

چگونه میتوان سهام نستله را خریداری کرد؟

شما میتوانید سهام نستله (Nestlé) را برای سرمایه گذاری بلند مدت خریداری کنید. تقاضا برای مواد غذایی همیشه بالاست. این مورد باعث میشود که این شرکت حتی در اوضاع اقتصادی نامطلوب نیز، عملکرد خوبی داشته باشد. البته، قبل از خرید سهام، باید عملکرد نستله را با بقیه شرکت های فعال در حوزه غذا مقایسه کنید.

همیشه بهتر است که هنگام خرید سهام، کارمزد کمی پرداخت کنید. بهترین کارگزاری برای خرید سهام با کارمزد کم، eToro است. eToro هنگام خرید سهام، کمیسیونی از شما دریافت نمیکند. از لینک زیر، میتوانید یک حساب کاربری در eToro برای خود، درست کنید:

سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.

چگونه می‌توان به سرمایه گذاری فعال در سهام نستله پرداخت؟

نستله شرکتی چند ملیتی است که در بسیاری از شرکت های دیگر سهام دارد. به عنوان یک سرمایه گذار فعال، میتوانید با توجه به اخبار، تصمیمات مناسب بگیرید. برای مثال، اگر نستله شرکتی را تصاحب کند، میتوانید اقدام به خریداری سهام این شرکت کنید. در نتیجه، میتوانید در هر بازاری، از سرمایه گذاری خود سود کسب کنید. البته، ترید فعال بدون ریسک نیز نیست و می‌تواند زیان‌ده باشد.

یکی از کارگزاری های خوبی که امکان سرمایه گذاری فعال در زمان نوسان قیمت را به شما میدهد، Plus500 است. در Plus500، میتوانید با استفاده از CFD، هم بر کاهش و هم بر افزایش قیمت سرمایه گذاری کنید. آیا دوست دارید که امکانات این کارگزاری را به رایگان امتحان کنید؟ میتوانید با یک حساب کاربری آزمایشی این کار را انجام دهید! از لینک زیر، همین حالا یک حساب کاربری در Plus500 افتتاح کنید:

٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.

قیمت کنونی سهام نستله چقدر است؟

آیا دوست دارید از تغییرات قیمت نستله مطلع شوید؟ نمودار زیر، قیمت خرید و فروش سهام CFD نستله را به شما نشان میدهد. بر روی دکمه زیر، کلیک کنید تا همین الان در این شرکت سرمایه گذاری کنید.

تاریخچه شرکت نستله

در سال 1886، دو برادر به نام های جرج و چارلز پیج شرکت Anglo-Swiss Milk را تاسیس کردند. در همان سال، فردی به نام Henri Nestlé شرکت Farine Lactee Henri Nestlé را تاسیس کرد. در سال 1905، این دو شرکت با هم ادغام شدند و شرکت نستله (Nestlé) پدید آمد. در ابتدا، این شرکت شیر نوزاد و شیر تغلیظ شده تولید میکرد. اما در ادامه، این شرکت محصولات خود را گسترش داد. در سال 1920، نستله شروع به تولید شکلات کرد. هنوز هم یکی از مهمترین محصولات نستله، شکلات است.

جنگ جهانی دوم، تاثیری منفی بر روی عملکرد این شرکت داشت. برای مثال، سود شرکت از 20 میلیون دلار در سال 1938 به 6 میلیون دلار در سال 1939 کاهش پیدا کرد. اما در همین زمان، نستله، محصولی موفق را به بازار عرضه کرد. Nescafé نوشیدنی سربازان آمریکایی در جنگ بود. در طول جنگ جهانی دوم،  تولید نسکافه به شدت افزایش پیدا کرد. حتی بعد از جنگ جهانی دوم، این شرکت توانست به رشد خود ادامه دهد.

خرید_سهام_نستله

خرید شرکت های مختلف توسط نستله

در سال های بعد از جنگ جهانی دوم، نستله چندین شرکت را خریداری کرد. در سال 1947، نستله (Nestlé) با شرکت Maggi ادغام شد. این شرکت به تولید سوپ و ادویه مشغول بود. در سال 1950 نیز، نستله شرکت غذایی بریتانیایی Crosse & Blackwell را خریداری کرد. در 1963، به شرکت سوئدی Findus، و در 1971 تولید کنسرو و نوشیدنی Libby’s نیز به شرکت نستله اضافه شدند.

نستله (Nestlé) در ادامه تصمیم گرفت طیف محصولات خود را تنوع بخشد. در 1974، شرکت سوئیسی Alcon را نیز خریداری کرد. Alcon یک شرکت پزشکی است که محصولاتی در زمینه مراقبت از چشم تولید میکند. حتی بعد از 1990 نیز، نستله چندین شرکت را خریداری کرد. سال های 1990 تا 2011، به سال های رشد شرکت نستله (Nestlé) در جهان شناخته میشود.

هنگامی که نستله شرکتی را خریداری میکند، باید ببینید تاثیر این خریداری در عملکرد شرکت چه خواهد بود. آیا فکر میکنید خریداری یک شرکت، تاثیری مثبت بر روی سهام نستله دارد؟ پس در این صورت، خرید سهام نستله، منطقی به نظر می آید.

محصولات نستله

نستله (Nestlé) چه محصولاتی تولید میکند؟ نستله، عموما مشتقات لبنی (مثل شیر خشک)، غذای بچه، غذای حیوانات، قهوه فوری، بستنی، شکلات، شیر کاکائو، غلات صبحانه، ماست، پاستا، آب معدنی و سوپ تولید میکند.

خرید حقوق استارباکس

در سال 2018، نستله 7.2 میلیارد دلار برای خرید حقوق شرکت استارباکس (StarBucks) خرج کرد. از آن زمان، نستله میتواند محصولات خود را تحت برند استارباکس به فروش برساند. بر اساس این قرارداد، نستله وارد حوزه خرده فروشی خواهد شد و میتواند قهوه خود را تحت نام استارباکس در خارج از ایالات متحده به فروش برساند. برای مثال، قهوه استارباکس نستله را میتوان در کافه ها و سوپرمارکت ها پیدا کرد. این قرارداد، نستله (Nestlé) را تبدیل به یکی از بازیگران بزرگ بازار قهوه میکند.

آیا فکر میکنید این تصمیم درستی برای نستله است؟ پس شاید بهتر باشد اقدام به سرمایه گذاری در شرکت نستله (Nestlé) کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *