چگونه می‌توان سهام نتفلیکس (Netflix) را خریداری کرد؟

چه کسی هست که محبوبترین شرکت استریم دنیا را نشناسد؟ با بیش از 100 میلیون کاربر در جهان، نتفلیکس (Netflix) بزرگترین سرویس حق اشتراک پخش فیلم و سریال را دارد و این موضوع، باعث رشد عظیم قیمت سهام این شرکت شده است. این دقیقا دلیلی است که باعث جذاب شدن نتفلیکس (Netflix)، در بازار سهام شده است. در این مقاله، نگاهی میکنیم به تمام چیزهایی که شما قبل از سرمایه گذاری در این شرکت نیاز دارید بدانید.

چگونه میتوانم در نتفلیکس (Netflix) سرمایه گذاری کنم؟

شما میتوانید با استفاده از کارگزاری های آنلاین، در نتفلیکس سرمایه گذاری کنید. تنها به یک حساب کاربری برای خرید و فروش سهام نتفلیکس  نیاز دارید. میتوانید به صورت فعال و کوتاه مدت به خرید و فروش سهم بپردازید و یا اینکه، سهام را با دید بلند مدت خریداری کنید.

معامله فعال با eToro

در کدام کارگزاری می‌توان به معامله فعال سهام نتفلیکس پرداخت؟ eToro یکی از گزینه‌های خوب برای معاملات فعال CFD سهام نتفلیکس (Netflix) است. با eToro شما میتوانید سهام نتفلیکس را بخرید یا بفروشید. با استفاده از گزینه ی فروش، میتوانید به صورت مقطعی و کوتاه مدت سهم را معامله کنید. با معامله ی مقطعی (The short position)، با کاهش قیمت سهام نیز سود میکنید. این نوع معاملات، ریسک زیادی به همراه دارند و احتمال ضرر بالایی نیز دارند.

اگر هنوز مطمئن نیستید که eToro بهترین گزینه برای شماست، می توانید نسخه ی آزمایشی آن را امتحان کنید. با کلیک بر روی لینک زیر، میتوانید یک حساب کاربری باز کرده و از نسخه ی آزمایشی بهره ببرید:

سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.

چگونه میتوانم سهام نتفلیکس (Netflix) را بخرم؟

شما همچنین این گزینه را دارید که سهام نتفلیکس را برای بلندمدت بخرید. اگر اعتقاد دارید که این سهام، در آینده رشد قیمت خود را ادامه میدهد، این کار، عاقلانه ترین کار خواهد بود. یک کارگزاری عالی برای معامله سهام نتفلیکس، eToro است. در eToro، برای معاملات سهم ها، نیازی به پرداخت کارمزد ندارید. با استفاده از لینک زیر، همین حالا یک حساب کاربری در eToro ایجاد کنید:

سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.

نتفلیکس

مزایای سرمایه گذاری در نتفلیکس (Netflix)

سرمایه گذاری در نتفلیکس می تواند بسیار جذاب باشد. در حال حاضر، نتفلیکس (Netflix) بیش از 100 میلیون کاربر در 190 کشور دنیا دارد. همچنین، در حال حاضر این شرکت امکان ورود به بازار چین را نیز بررسی میکند. تخمین زده میشود که در چین، بیش از 500 میلیون نفر از سرویسهای اشتراک پخش فیلم و سریال استفاده میکنند. اگر نتفلیکس موفق شود که در بازار چین وارد شود، بدون شک قیمت سهام این شرکت سر به آسمان خواهد گذاشت.

در حال حاضر، نتفلیکس (Netflix) در موقعیتی است که میتواند بخاطر دارا بودن از سرمایه ی عظیمی از کاربران، با استودیوهای فیلم سازی وارد مذاکره شود. به همین دلیل است که با عقد قرارداد با این استودیوها، میتواند برای شرکت، بازدهی بالایی را به ارمغان بیاورد. نتفلیکس میتواند در آینده، حتی بیش از پیش سودده باشد: قیمت حق اشتراک ماهانه آن پایین است و سرویسهای ارائه شده، طیف وسیعی از کاربران را در بر میگیرد.

سرمایه گذاری در نتفلیکس، چه ریسک هایی دارد؟

نمیشود منکر این حقیقت شد که در سرمایه گذاری نتفلیکس، ریسک هایی نیز وجود دارد. بزرگترین ریسک موجود، رقبای نتفلیکس هستند. اخیرا، تعداد زیادی از شرکتهای استریمینگ و پخش محتوا به وجود آمده اند. آمازون از سرویس ” پرایم ویدیو(Prime Video)” رونمایی کرده و سرویسهای پخش آنلاین اپل و دیزنی نیز آغاز به کار کرده اند. در این شرایط، نتفلیکس(Netflix) نیاز دارد همواره برای انتخاب بهترین مجموعه ی فیلم و سریال تلاش کند. اگر از پس این کار برنیاید، کاربران روانه ی سرویس های دیگر خواهند شد.

علاوه بر رقبا، دانلود غیرقانونی نیز، آفت دیگریست که بلای جان نتفلیکس (Netflix) شده است. نتفلیکس همین الان هم، درگیر بدست آوردن حق پخش اختصاصی فیلم و سریال هاست. اگر کاربران مجبور شوند برای دیدن جدیدترین فیلم و سریالها، چند حق اشتراک جداگانه بدهند، آنوقت دانلود غیرقانونی، گزینه اصلی بسیاری از کاربران خواهد بود.

بخش تولید فیلم و سریالهای نتفلیکس (Netflix) نیز هزینه بر است. در سال 2017، این شرکت حدود 2.5 میلیارد دلار برای ساخت فیلم و سریالهای خود هزینه کرد. سریالها باید بسیار موفق باشند تا بتوانند برای شرکت سودآوری داشته باشند. احتمال موفقیت نتفلیکس، صرفا به رضایت کاربران بستگی دارد. اگر بستر اینترنت دچار اختلال شود یا اینکه شرکتی دیگر، گوی محبوبیت را از نتفلیکس بگیرد، عاقلانه است که سهام نتفلیکس خود را بفروشید.

خرید سهام نتفلیکس (Netflix) در چند قدم

قبل از خرید سهام نتفلیکس، این چند نکته را رعایت کنید. قبل از سرمایه گذاری در نتفلیکس، باید کمی تحقیق کنید. با تحلیل خود، مطمئن شوید که سود احتمالی زیادی در این سهم نهفته است. اگر از این موضوع اطمینان یافتید، آنوقت در این شرکت سرمایه گذاری کنید.

همچنین، ضروری است که ببینید آیا نتفلیکس با اهداف سرمایه گذاری شما منطبق است یا خیر. نتفلیکس، سهمی در زیرشاخه تکنولوژی است که علاوه بر احتمال رشد بالا، ریسک بالایی نیز دارد. وقتی که نتفلیکس را برای پرتفو یا سبد سهام خود انتخاب میکنید، مطمئن شوید که این سهم، با باقی سهامهای شما انطباق دارد. برای مثال، اگر قسمت زیادی از سرمایه ی خود را از دست دهید، پریشان خواهید شد؟ و آیا زمان کافی خواهید داشت اگر بازار یک دفعه شروع به ریزش کند؟

اگر مطمئن هستید که میخواهید سهام نتفلیکس را خریداری کنید، باید در یک کارگزاری آنلاین، یک حساب کاربری ایجاد کنید. کارگزاری، شرکتی است که بوسیله ی آن، افراد سهامدار، میتوانند به فعالیت بورسی بپردازند. بهتر است برای بازار آمریکا، کارگزاری را انتخاب کنید که کارمزد کمی دریافت میکند. با انتخاب یک کارگزاری ارزان، مطمئن خواهید بود که سرمایه زیادی را برای کارمزد معاملات از دست نخواهید داد.

هنگامی که سفارش معامله ای را ثبت میکنید، باید بدانید که چند سهم را میخواهید بخرید. جواب این سوال، بستگی به کل مبلغ سرمایه گذاری شما دارد. به شدت به شما پیشنهاد میکنیم که سبد سهام خود را متنوع انتخاب کنید. با پخش کردن سرمایه خود بر روی چند سهم، حتی در صورت ضرر بر روی سهام نتفلیکس نیز، سرمایه چندانی از دست نخواهید داد. هنگام ثبت سفارش خرید، سهام مستقیما برای شما خریده میشود. هنگامی که از سفارش محدود (limit order) استفاده میکنید، سهام در قیمتی که شما تعیین میکنید برای شما معامله میشود.

نتفلیکس(Netflix) در هنگام همه گیری ویروس کرونا

شیوع ویروس کرونا، تاثیر زیادی بر عملکرد شرکتهای مختلف گذاشته است. برای نتفلیکس اما، این همه گیری سودمند بوده است. اکثر افراد در قرنطینه خانگی، به دنبال راه هایی برای سرگرم کردن خود هستند و این دقیقا همان دلیلی است که نتفلیکس در دوران کرونا، رشد قابل توجهی در تعداد کاربرهای خود داشته است.

قیمت هر سهم نتفلیکس(Netflix) چقدر است؟

در نمودار زیر، قیمت هر سهم نتفلیکس آمده است. همچنین با استفاده از دکمه های زیر، میتوانید معاملات باز کنونی را مشاهده کنید:

تاریخچه ی نتفلیکس(Netflix)

نتفلیکس(Netflix) در سال 1997 تأسیس شد. نتفلیکس(Netflix)، کاملا قانونی است، برخلاف رقیب دیرینه اش پاپکورن تایم(Popcorn Time). این کمپانی، حق پخش فیلمها را از استودیوها می خرد و در کشورهای متعددی نمایش میدهد. هرچند که تمرکز شرکت در ابتدا بیشتر بر مشتریان آمریکایی بود، اما حالا استراتژی شرکت تغییر کرده است. نتفلیکس اکنون به آرامی، در حال تسخیر کل دنیاست.

فعالیت بین المللی نتفلیکس(Netflix) از سال 2013 آغاز شد. در آن زمان، قیمت سهام شرکت به صورت دیوانه واری بالا میرفت. بازار اروپا بازار بزرگی است و اینترنت در اکثر کشورهای اروپایی پایدار است. این تنها بخشی از علل متعدد رشد اخیر نتفلیکس است.

مشخصا، کمپانی نیازمند سود و رشد مداوم است. برای همین، نتفلیکس، از مشتریان خود، حق اشتراک ماهیانه دریافت می کند، درست مثل اسپاتیفای. ظاهرا، این نوع پرداخت سودمندتر از روش قدیمی است که مشتریان برای تماشای هر فیلم یا سریال، جداگانه پول پرداخت می کردند.

آیا قیمت سهام نتفلیکس(Netflix) از این بیشتر نیز رشد میکند؟

گفتن این موضوع سخت است که آیا قیمت سهام نتفلیکس به رشد خود ادامه میدهد یا خیر. هنگامی که در نتفلیکس(Netflix) سرمایه گذاری میکنید، باید تمام اخبار و حواشی و اتفاقات شرکت را دنبال کنید. توزیع سود سهام شرکت بسیار پایین است و همچنین، فیلمها و سریالهای آن همواره در حال افزایش میباشد. توسعه ی مجموعه فیلمهای شرکت، همواره هزینه بر است.

هرچند، در حال حاضر، پروژه هایی در حال توسعه است که ممکن است به رشد بیشتر شرکت کمک کند. برای مثال، هم اکنون نتفلیکس در حال تولید تعداد بیشتری فیلم و سریال نسبت به گذشته است که باعث می شود، هزینه کمتری برای حق پخش بدهد. فیلمها و سریالهای تولیدی نتفلیکس، میتوانند کاربران جدید بیشتری را به سمت شرکت بکشند. در عین حال، نتفلیکس(Netflix) ویدیوهای بیشتری را با کیفیت 4K نمایش میدهد.

چگونه با نتفلیکس(Netflix) سود کنیم؟

اگر میخواهید از خرید سهام نتفلیکس(Netflix) سود کنید، باید ترند بازار را دنبال کنید. بسیاری از افراد نتفلیکس (Netflix)را میشناسند که همین باعث میشود افراد بیشتری چند سهم این شرکت را خریداری کنند، بدون آن که سهامدار حرفه ای باشند. به همین دلیل، اخبار بی اهمیت شرکت، می تواند بر قیمت سهم، تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

سعی کنید تاثیر اخبار موجود شرکت را با قیمت سهم تطابق دهید. اگر تحلیل درستی از این موضوع داشته باشید و زمان بندی معاملات شما هم درست باشد، میتوانید سود خوبی از سرمایه گذاری در این شرکت را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *