چگونه میتوان سهام ولوو (Volvo) را خریداری کرد؟

ولوو یک کارخانه خودروسازی مشهور سوئدی است. در زمانی که اوضاع اقتصاد خوب باشد، افراد بیشتر خودرو میخرند. در نتیجه، سرمایه گذاری در شرکت های خودروسازی مثل Volvo میتواند سودمند باشد. در این مقاله خواهیم دید که چگونه میتوان سهام ولوو را خریداری کرد. همچنین، نگاهی به قیمت کنونی سهام این شرکت خواهیم داشت.

چگونه می‌توان به تجارت فعال سهام ولوو پرداخت؟

آیا زمان کافی دارید و میخواهید در شرکت Volvo سرمایه گذاری فعال انجام دهید؟ میتوانید این کار را در Plus500 انجام دهید! Plus500 یک کارگزاری است که امکان معامله CFD را برای شما فراهم میکند. با معامله CFD، میتوانید هم بر افزایش و هم بر کاهش قیمت سهام ولوو سرمایه گذاری کنید. این کارگزاری کمیسیون ثابتی از شما دریافت نمیکند. در نتیجه، با هر مقدار سرمایه، میتوانید اقدام به معامله کنید. دوست دارید قابلیت های این کارگزاری را با یک حساب کاربری رایگان امتحان کنید؟ از لینک زیر، یک حساب کاربری آزمایشی و رایگان در Plus500 افتتاح کنید:

٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.٪82 از حساب‌های CFD سود خود را از دست می‌دهند.

چگونه میتوان سهام ولوو را خریداری کرد؟

اگر به آینده شرکت Volvo اطمینان دارید، خرید سهام ولوو میتواند هوشمندانه باشد. هنگامی که پول زیادی در دست افراد باشد، احتمال این که یک خودروی نو خریداری کنند بسیار زیاد است. البته باید توجه داشته باشید که رقبای این شرکت نیز در چه وضعی هستند. اگر برندی محبوبیت خود را از دست بدهد، بهتر است از سرمایه گذاری در این برند خودداری کرد. در کارگزاری eToro، میتوانید سهام Volvo را بدون پرداخت کمیسیون خریداری کنید. از لینک زیر، میتوانید یک حساب کاربری در eToro افتتاح کنید:

سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.سرمایه شما در معرض خطر قرار دارد. هزینه‌های دیگر نیز اعمال می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.

قیمت کنونی سهام ولوو چقدر است؟

در نمودار زیر، میتوانید تحولات اخیر قیمت سهام ولوو را مشاهده کنید. همچنین، با استفاده از دکمه های موجود، میتوانید مستقیما به معامله سهام بپردازید:

درباره شرکت ولوو

Volvo یک شرکت مشهور سوئدی است. خودروهای Volvo توسط خط تولید خود ولوو تولید میشوند. این شرکت در دهم ماه می 1926 تاسیس شد. در زمان تاسیس، ولوو متعلق به شرکت بلبرینگ سازی SKF بود. تاسیس این شرکت، در ابتدا ایده دو مسئول فروش شرکت، Assar Gabrielsson و Gustaf Larson بود.

خرید_سهام_ولوو

شرکت بلبرینگ سازی SKF

تاریخ برند Volvo با خودرو آغاز نمیشود، بلکه با بلبرینگ سازی شروع میشود. شرکت بلبرینگ سازی AB Svenska Kullager Fabriken (SKF) در سال 1907 تاسیس شد. در سال 1914، یکی از کارمندان این شرکت، به ایالات متحده فرستاده شد تا درباره یک شرکت بلبرینگ سازی به نام Volvo که محصولات ارزانی تولید میکرد، تحقیق کند. در سال 1915، ولوو به عنوان برندی تحت شرکت مادر SKF ثبت شد. برند Volvo که به لاتین به معنی “من رانندگی میکنم” است، ابتدا به تولید بلبرینگ، و بعد از آن به تولید خودرو مشغول شد.

خودروهای شرکت ولوو

اولین خودروی برند ولوو با نام Volvo 04 در چهاردهم آوریل 1927 به بازار عرضه شد. بعد از عرضه این خودرو، شرکت ولوو رشد ثابتی را تجربه کرد.

بعد از جنگ جهانی دوم، ولوو خودروی Volvo P444 را به بازار عرضه کرد که قدم بزرگی برای شرکت محسوب میشد. در سال 1956، تحت رهبری Gunnar Engellau، ولوو دوباره شروع به رشد کرد. ولوو به بازار آمریکا وارد شد. همچنین، دو کارخانه جدید در Gothenburg و Ghent افتتاح کرد.

در سال 1974، ولوو شرکت هلندی DAF را خریداری کرد و خودروی DAF66 به Volvo66 تغییر نام یافت و خودروهای پیشین این برند نیز، تحت نام ولوو عرضه شدند. در دهه هشتاد میلادی، ولوو خودروهایی مثل Volvo240 و Volvo740 را به بازار ارائه کرد که هیچکدام از این خودروها مدل اسپرت نبودند و به همین دلیل در سال 1985، ولوو خودروی اسپرت Volvo 480 ES را به بازار عرضه کرد و در ادامه نیز، مدل های Volvo 440 در سال 1988 و Volvo 460 در سال 1989 تولید و عرضه شدند.

Volvo در بازار خودرو، بازیگر کوچکی است. به همین دلیل، ولوو بخش خودروهای سواری خود را فروخت. شرکت Ford در سال 1999 این بخش را از ولوو خریداری کرد.

فروش خودروسازی ولوو به جیلی

شرکت Ford تصمیم گرفت برنامه های آینده خود را بازبینی کند و ظاهرا شرکت ولوو جایی در آینده این شرکت نداشت. به همین دلیل در سال 2010، ولوو به شرکت Zhejiang Geely در کشور چین واگذار شد. ولوو دومین برند خودروسازی این شرکت است. اولین برند خودروی این شرکت، Geely است.

در سال 2017، 570،000 خودروی ولوو در جهان فروش رفت که اکثر این خودروها در بازار چین، ایالات متحده و سوئد به فروش رفته است.

کارخانه های ولوو

ولوو در اروپا دو کارخانه واقع در شهرهای Gothenburg و Ghent دارد. در سال 2015، کارخانه ای که در شهر گوتنبرگ وجود داشت، گسترش یافت. این کارخانه توانایی تولید 300،000 خودرو در سال را دارد. در چین، از سال 2013 به بعد، ولوو دو کارخانه در شهرهای Chengdu و Daqing دارد. در ایالات متحده نیز، کارخانه جدیدی در شهر Charleston در کارولینای شمالی افتتاح شده است. اولین خودروهای این شرکت، در آخر 2018 تولید شدند.

ولوو و امنیت

در زمینه امنیت، شرکت Volvo پیشتاز در بازار است. همه ولوو را به نوآوری هایش در زمینه امنیت میشناسند. مثلا، مهندسی که در ولوو کار میکرد در سال 1959، توانست کمربند ایمنی سه نقطه ای را اختراع کند. استفاده از این نوع کمربند، احتمال زنده ماندن در تصادف را 50 درصد بیشتر میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *